policie-tuning_sraz-HK-unor_2023

Policie nám vysvětlila, proč nezasáhla na Nuselském mostě, který zablokovali účastníci nelegálního tuning srazu

Autor: Anina Russová - Zdroj: Policie ČR, město Jičín - Ilustrační foto: Policie ČR - 28. 2. 2024


Během uplynulého víkendu proběhl v Praze a v Jičíně sraz upravených aut. Nebylo by na tom nic tak divného, ostatně, podobné akce se konají poměrně pravidelně. A stejně pravidelně na ně dohlíží i policie, na kterou se ale za poslední sraz snesla vlna kritiky. Je ale oprávněná? Na to jsme se zeptali Jana Daňka, vedoucího oddělení tisku Policejního prezidia.

Akce začala v 11 hodin večer v pražských Štěrboholech, kam se sjely stovky účastníků. Na tuto část srazu policie, jako ostatně obvykle, dohlížela. Na místě byly hlídky pořádkových jednotek, ale i dopravní policie. Jenomže po asi hodně stání na parkovišti se účastníci vydali n a cestu do Jičína. A tímto také pro pražskou policii skončilo.

První problémy v Jičíně, pak přesun do Prahy

Už v Jičíně ale asi bylo jasné, že tahle skupinka řidičů všeho, co má kola, bude dělat problémy. Na tamní náměstí dorazila kolem půlnoci a dodnes jsou patrné stopy po driftech a pálení pneumatik. Město Jičín na svém facebookovém profilu napsalo: „Krátce po půlnoci se na Valdštejnově náměstí uskutečnilo shromáždění cca 50 vozidel a 100 účastníků. Videa s driftováním vozidel jsou snadno dohledatelná na sociálních sítích. Strážníci Městské policie Jičín a příslušníci Policie ČR jednali od počátku. Je podrobně zmapováno, odkud účastníci přicestovali a jaké bylo jejich jednání během akce. Vzhledem k počtu osob ale musely být povolány posily ze stanic z okolních obcí. Po příjezdu posily byla akce cca po 30 minutách ukončena Policií ČR. Účastníci jsou známi a byl vytvořen záznam. Na Valdštejnově náměstí jsou patrné pozůstatky po akci. V závislosti na vyčíslení škod bude událost posuzována buď jako přestupek, nebo jako trestný čin.“

Jeden z účastníků se vyjádřil pro Novinky.cz a vše popsal takto: „Sjeli jsme se na náměstí v Jičíně, někdo tam občas driftoval. Když jsme viděli, že k nám najíždí policejní auta, tak jsme ujeli pryč. Na benzince u dálnice nám pak organizátor řekl, že jedeme na Nuselák do Prahy a že pro nás mají něco připraveného.“

Po přesunu do Prahy účastníci akce svými vozy zablokovali Nuselský most, na kterém závodili. A to je právě kámen úrazu, kdy se na policii snesla vlna kritiky. Řada lidí se naprosto oprávněně ptá, proč tomu policie nezabránila. Proč auta postupně jedno po druhém nezastavila. A přesně na to jsme se zeptali Jana Daňka z Policejního prezidia.

„Incident se odehrál před třetí hodinou ráno na Nuselském mostě a trval přibližně tři minuty. Na místo vyrazily policejní hlídky, které mají v Praze průměrný dojezdový čas 6 minut a 40 sekund. (údaj za leden 2024) Hlídky, které přijely na místo, již žádné tyto přestupce nezastihly. Nicméně situaci aktivně řešíme a máme zajištěné kamerové záznamy. Po jejich vyhodnocení předpokládáme předvolání těchto přestupců a jejich řešení v přestupkovém nebo správním řízení, kde jim hrozí několikatisícové pokuty,“ vysvětlil nám Jan Daněk.

A dodal: „Informace o tom, že mají tito lidé v úmyslu páchat přestupky na Nuselském mostě, jsme neměli. Jinak bychom učinili potřebná opatření, jak je tomu v jiných případech srazů těchto vozidel, které se uskutečňují v Praze několikrát měsíčně. Od samého začátku a zjištění této situace aktivně přistupujeme k odhalení a potrestání pachatelů těchto přestupků.“

Štítky: , , , ,

26 názorů na “Policie nám vysvětlila, proč nezasáhla na Nuselském mostě, který zablokovali účastníci nelegálního tuning srazu”

 1. Jak má PČR pomáhat a chránit, jsou pouze zalezlí v autech, schovávají se a pokutují stání důchodců, překročení rychlosti o 10km. Jak je možné, že Policie při odjezdu z Prahy je nedoprovázela, neinformovala o směru jejich cesty, nekontrolovala ( jak to dělají obvykle důchodcům -preventivně), nespolupracovala s ostatními okresy atd. Pouze lžou a povinnosti plynoucí z jejich pravomocí nevyužívají, bojí se asi zbohatlíků. Kdyby byli vidět, působili by preventivně jak mají, byl by jiný pohled na jejich práci, pouze skryté radary a vybrat co nejvíce peněz, toto není prevence ale ubohost! Viz. závodní vozy bez technické, spz apod. na dálnici, kde jsou policisté se svými rychlými vozy? Asi někde svačí!!!

  1. Moc bych se nedivil, kdyby to někdo přímo zařídil, aby NEBYLI v místech, kde se něco takového děje. A nemusíme mluvit o něčem takovým, stačí předjíždění kamionů. Leckdo si jistě vzpomene, kolikrát ho zdržovaly, přitom policie nikde… A podle zpráv o téhle tématice to navíc vypadá, že policie to předjíždění kamionů kontroluje jen na D1, v souvislosti s jinými dálnicemi o podobných akcích totiž neslýchám (tak 90% D1, zbytek ostatní dálnice)

 2. Minulý týden moji ženě 56 let sebrali papíry na místě za 105 km ve městě.ANO podělalala to,ALE řeknu jak to bylo:3 km jela městem za autem 35-40 km/h,jízda do leva do prava atd.,cca 700 m před barákem /bydlíme tady 30 let,takže to známe a kam spěchat?to vyhodnotila,že to je asi ,,fetka,nebo ožrala,,tak šlápla trochu víc a,,BLIK ze ZASTÁVKY,NA ZEBŘE,ZHASNUTÝ JAK KRYSY V ČERNÉ OCTAVII JI BLESKLY,,upozrňuji v 21 h ,mimo domy,bez provozu!!
  No a přijeli za ní s,, majákama,, když zajížděla do garáže.
  To že vyjely za ní další 3 auta je ,,netrápilo,,tahle ženská bydlít tady,tak po ,,NÍ.
  Upozorňuji,že měla přestupek v roce 2010!!! a to taky zde 69 km/h.
  Od té doby nic,ani parkování!!!
  Papíry na 6 měsíců a pokuta 15000,.kč,
  Ten ,,Vykulvočko ,,z Kolína se rozhodl s tím celým ,,PĚTIFLUSEM,,,že prostě jim ten deficit zaplatí občani CZ,absolutně bez skropulí a studu rozdávají ,,likvidační pokuty,,!!
  V zákoně o Policii je :že měří za účelem plynulostí provozu,u školek a škol,exponovaných míst,v místech zvýšeních kolizí atd.
  NE POUZE VYDRBAT PENÍZE ABY MĚLI NA VÝPLATY A NEMUSELO TO JÍT Z ROZPOČTU!!!
  A pak parta závodníků,se rozhodne OTRAVOVAT,a není možnost nic dělat??
  VÝSMĚCH!!Na mého kamaráda vyběhli policajti z neoznačeného vozu,s kvérama,že má ,,údajně kradené auto,vytáhli ho ven,než se zjistilo že se policajt ŠPATNĚ PODÍVAL DO POČÍTAČE !!
  Sotva omluva.
  Upozorňuji,že mám taky vůz co má oficielně v TP 316 km/h,taky s občas svezu .ALE AŤ SE NECHOVAJ POLICAJTI JAK KRETÉNI A NELŽOU!!!
  ALE ASI JIM TO NĚKDO ZAKÁZAL!!!

  1. Tvoje stará usoudila, že je někdo fetka nebo ožrala. Místo aby zavolala orgán a zabránila tak případnému ohrožení provozu, tak se rozhodla auto, co jelo 35-40 km/h předjet rychlostí 105km/h. A to cca 700m od baráku, kdy už nemělo cenu někam spěchat. Jasně, přece nebude bonzovat, že jo? Dobře jí tam chytračce.
   Jo a ty máš rozbitej CapsLock, a nezapomeň to svádět na vládu.

  2. Takže jela 105km/h(změřených a odečtená odchylka, tachometrově tak 115-120) na povolený 50 700m před domem, když předjížděla auto jedoucí rychlostí 40km/h. Buď seš blbej a věříš jí to, co ti nakecala nebo sis to záměrně upravil ty. Nemel kraviny a nenadávej na policii, když je jasný, že se to stalo jinak než píšeš.

 3. A není pochyb o tom, že všechna vytuněná auta byla v perfektním technickém stavu, a v souladu s technickými specifikacemi výrobců.

 4. To si nemůžou pronajmout letiště Kámen?
  Je tam dvoukilometrová runway a nikoho by neprudili.

   1. Hlavně by je to nevyšlo tak lacino jako na nuseláku. Hrajou si na kdovíco, ale zaplatit za pronájem plochy, kterej by byl zřejmě mnohem levnější než ty jejich uřvaný kisny, to jsou najednou chudáčci.

 5. Michal Fotograf

  Vážení klid. Zbavte se iluze, že žijeme v právním státě – a hned vám bude lépe. Dnes a denně mne informace v médiích utvrzují v tom, že se pravdy a lásky nedovolám….

 6. Nedovolené parkování se pokutuje dobře, auto není v pohybu. Kontrola rychlosti mobilním zařízením se kontroluje dobře při četnosti 1 vozidlo / 60 sec. Tak co všichni chcete? Na takový fofr tady nejsme nikdo zvyklí.

 7. Ano, profackovat český národ, ale za to, jak dokonale všemu rozumí, jak fundovaně z tepla svého obýváku umí kritizovat něco, o čem nemá ani ponětí jak to funguje. Všichni jsou odborníci a všichni mají řešení….

 8. Jako obvykle „vynikající“práce policie. Tak ještě dávat pokuty za špatné parkování nebo propadlou lékárničku, to jim jde.

 9. Takže se vlastně zase nic nestalo. Policie zasáhnout dříve nemohla, když chudáci, kteří mají to správné logo: „Pomáhat a chránit“ přijeli na místo, už nebylo co řešit atd. Hlavně, že to mají řádně zdokumentováno. Mě se chce z těch řečí už zvracet. Samé kecy a kecy. Čekal jsem, že se ještě dozvíme, jak je policistů málo. A k těm pokutám? Už vidím, jak hluboko budou muset vlastníci (milionáři) aut sáhnout do kapsy. To snad není pravda. Někde jsem četl názor pana starosty Novotného na válku a Putina. Moc ho nemusím, ale ta věta o nejen o profackování českého národa, na tom může být něco pravdy.

  1. Novotnej je zatím v klídku ve svém saku a košilce, tak dělá hrdinský kecy jako leckdo toho druhu. Chtěl bych ho ale vidět, co by říkal, až by opravdu přišlo na věc a dostal by povolávák. Dokud ho neuvidím v mundúru, a přilbě s kvérem v ruce, neuvěřím.

 10. „…jejich řešení v přestupkovém nebo správním řízení, kde jim hrozí několikatisícové pokuty…“
  POUZE několikatisícové pokuty? Četl jsem v jiném článku, že byla zaznamenána rychlost, která by stačila na SEBRÁNÍ PAPÍRŮ.
  Takže jsem moc zvědav na výstup z tohoto procházení kamerových záznamů a následně přestupkového/správního řízení.

  1. Nic se stejne nestane, pokud nikoho neztotoznili na miste. Maji max zaznam automatizovaneho zarizeni tj.max pokuta provozovateli bez bodu. Divim se spis, ze ta auta z tech akci nestahnou na stk, to uz snad dneska jde a pochybuji, ze ty upravy jsou vsechny legal.

 11. Dobrá spolupráce .150 aut/řidičů/ které evidentně řádili necháme v pohodě odjet a nikoho nenapadne že to asi bude pokračovat.Jo vlastně to až se vyspinkáme budem vyhodnocovat.

 12. To je v pohodě,vždyť ta zlatá mládež jela z Jičína na Prahu pouze asi jen160 km/hod. Já jsem v důchodu a nedávno mě v Louňovicích (u Říčan) pokutovali za 60 km/hod 700 kč.A to mě patří,(dědku dodržuj zákony )!!!!!!

  1. Ono je jednodušší pokutovat ty slušné za banality než se pouštět do křížku s otrlými rozežranci, kteří si mysli,ze si můžou všechno dovolit a z policie si nic nedělají, protože predpokladaji, ze se jich vzhledem k mnozstvi zalekne. Což se podle mě taky opravdu děje.

   1. Zajímavé taky je, že policajti ty posily na nuselák volali, až když tam ty otrapové byli. Asi je předtím nikde neviděli projíždět Prahou, aby se hlídky přidávaly a formovaly postupně (ideálně z obou stran). Pak by jim mohli průjezd zavřít a jednoho po druhým podrobně prolustrovat (totožnost, alkohol, drogy) včetně technického stavu vozidel (ze zákona nevyhovující doplňky, hlučnost atd.) a „naúčtovat“ i neoprávněný zábor. Už jenom tohle zdržení by si asi za rámeček nedali.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru