Policejní Lamborghini Huracán pronásleduje Lamborghini Gallardo Superleggera – video

Autor: Pavel Srp -   18. 10. 2015


Policejní superauta nejsou výsadou jen dubajských složek, ale lze je nalézt v policejních službách po celé zeměkouli. V Austrálii, Velké Británii, Rumunsku, ale i dalších zemích. V Americe mají (i když jen pro účely videa) zběsilé Lamborghini Huracán.

Tohle auto totiž není opravdovým policejním autem, bylo tak polepeno a vybaveno majáky jen pro účely propagačního videa, které má na svědomí fotograf Nue Vue. Auto polepili chlapi z Lamborghini Palm Beach a vzniklo z toho poutavé video honičky exkluzivního Lamborghini Gallardo LP 570-4 Superleggera v ulicích nočního města.

Oba dva stroje mají silné motory a jsou neskutečně rychlé. Huracán má pod kapotou velký benzínový atmosféricky plněný motor V10 o objemu 5,2 litru. Výkon této strojovny je úctyhodných 449 kW/610 koní a točivý moment 560 Nm. Díky tomu zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 3,2 sekundy a za dalších necelých 7 sekund je na 200 km/h (9,9 sekundy). Aby také ne, když hmotnost je pouhých 1 422 kg a síla se prostřednictvím sedmistupňové dvouspojkové převodovky přenáší na všechna čtyři kola.

Naopak Superleggera značí odlehčené verze vozů Lamborghini. Snížení hmotnosti o 100 kg bylo docíleno použitím karbonu na panely dveří, víko motoru, difuzor, krytí podvozku vozu, středový tunel, nosné skořepiny sedadel a vnější zpětná zrcátka. Na průhledné části krytu motoru a také na některá skla vozu byl použit místo skla lehčí polykarbonát. Auto pohání stejný motor jako „obyčejnou“ verzi, a to V10, avšak s výkonem zvýšeným o 10 kW na konečných 390 kW při 8000 ot./min a s točivým momentem 510 Nm při 4250 ot./min. Zrychleníz 0 na 100 km/h tak auto zvládne za 3,8 sekundy a maximální rychlost je 315 km/h.

A jak se video vyrábělo?

Štítky: , , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *