Stejně jako posledních několik let, byla i na letošek naplánována policejní akce zaměřená na dodržování rychlosti a bezpečnou jízdu řidičů. A stejně jako obvykle, i letos policie dala občanům Česka volnou ruku k tomu, aby sami vybrali ta místa, která se ke kontrole rychlosti podle nich hodí nejvíce.

Výběr jednotlivých míst probíhal od 1. do 28. února 2020 a opět se na interaktivní mapě objevila celá řada celkem humorných míst. Nejvíce tipů řidiči policistům poslali v Praze a okolí, celkem 445. V okolí Brna jich je 360 a v okolí Ostravy 306. Hodně míst je ale podle samotných řidičů problémových i okolo Teplic, kde jich označili 249.

Policisty předjel rychlostí více než 200 km/h. Levné to mít nebude

Faktem ale je, že ne na všechna místa se nakonec policie s radary vydá. Nejen, že ani nemá dostatek kapacit, aby hlídky poslala na stovky míst po republice, ale některá místa nejsou k měření rychlosti ani moc vhodná. Znovu se v tipech objevily letištní plochy, cyklostezky a další ne úplně smysluplná místa. Ovšem jiné tipy bere policie vážně a opravdu na ně hlídky s radary pošle. K tomu přidá dalších několik míst, o kterých sami policisté ví, že je dobré na nich hlídkovat.

Akce se však uskuteční v jiném termínu, než bylo doposud plánováno. Z původního dubnového termínu byl letošní Speed Marathon přesunut na termín 14. 8. 2020. Důvod je prostý. Současná vládní nařízení kvůli koronaviru snížila silniční provoz a takovéto plošné kontroly by tak úplně tedy nedávaly smysl.

Ačkoliv je faktem, že v posledních několika týdnech policisté zaznamenali celou řadu řidičů, kteří si ze silnic dělají závodní trať. S radary tedy na silnicích hlídkují možná více než kdy dřív.