polizei-rakousko-skoda_octavia

Pokud v Rakousku pojedete nebezpečně rychle, zabaví vám natrvalo auto a mohou ho prodat v aukci

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: startstop.sk - Foto: Wikimedia Commons - Nxr-at - Own work, CC BY-SA 4.0, Odkaz - 27. 2. 2024


Jezdit do Rakouska je čím dál nebezpečnější. Tamní dopravní předpisy jsou přísné a pokuty a tresty jsou ještě přísnější. Teď se u našich sousedů pokuty opět zpřísnily, zejména za překročení rychlosti. Za to totiž bude možné zabavit auto.

V Rakousku budou od 1. března letošního roku platit nová pravidla pro řidiče. Jejich porušování bude navíc přísněji sankcionováno. Například v případech bezohledného a nebezpečného překročení rychlosti budou moci policisté na místě zabavit řidiči auto. Bude to platit pro situace, kdy řidič překročí rychlost ve městě o více než 60 km/h a mimo město o více než 70 km/h. Řidiči bude samozřejmě na místě odebrán také řidičský průkaz.

V tomto případě pak budou muset rakouské úřady do dvou týdnů prověřit, zda jde o opakovaný přestupek anebo nikoliv. Pokud ano a v minulosti už měl řidič podobný přestupek, jeho zabavené vozidlo už mu vráceno nebude a bude prodáno v aukci.

Bez prověřování úřadů bude auto hned zabaveno natrvalo a následně prodáno v aukci všem řidičům, kteří by překročili rychlost ve městě o víc než 80 km/h a mimo město o více než 90 km/h.

Rakouská vláda očekává, že nepůjde o výjimečné situace, ale ročně zabaví na čtyři stovky aut. Nová pravidla ale neplatí pouze pro rakouské řidiče, ale i pro všechny ostatní, týkat se tak bude i českých řidičů a jejich vozidel.

O něco mírnější bude situace, kdy řidiči překročí nejvyšší dovolenou rychlost ve městě o 40 km/h nebo mimo město o 50 km/h. V tu chvíli jim bude zabaven/zadržen řidičský průkaz.

Štítky: , , , , , , ,

1 názor na “Pokud v Rakousku pojedete nebezpečně rychle, zabaví vám natrvalo auto a mohou ho prodat v aukci”

  1. To by mne zajímalo, jak to budou řešit, když to auto nebude moje, ale třeba služební.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru