Včera a v noci na dnešek se Jihomoravským krajem prohnaly silné bouře, které v jednom případě doprovázelo také tornádo. Vlivem špatného počasí se staly desítky nehod, které uzavřely dálnici D2 ve směru na Brno a to především v okolí exitu 48. V místě rychle narostly kolony, a ačkoliv byla dnes ráno dálnice v tomto místě znovu otevřena, kolony se rozjížějí jen velmi pomalu. Ministerstvo dopravy vydalo varování a prosbu, aby se řidiči tomuto úseku dálnice D2 ideálně zcela vyhnuli.

Přečtěte si také:  Bliká za vámi modrý maják? Víte, co byste měli udělat?

Ředitelství silnic a dálnic varuje, že se na dálnici D2 vytvořila další kolona a to od 57. kilometru až po 50. kilometr. Ve směru na Bratislavu měla kolona dopoledne i 20 kilometrů. V místě stále probíhají vyprošťovací práce a také oprava elektrického vedení, které poničila bouře.

Pokud je to jen trochu možné, místu se zcela vyhněte. Pokud už v koloně jste, je nezbytně nutné vytvořit záchranářskou bezpečnostní uličku. Jak do obcí postižených tornádem, tak ke všem nehodám se musejí po dálnici dostat všechny složky IZS, ale také Armáda České republiky.

Hasiči také všechny prosí, aby se vůbec nevydávali směrem do postižených oblastí. Jen by v tuto chvíli komplikovali příjezd záchranných složek.

Přidat komentář