Jak už to tak u většiny automobilek bývá, ani SEAT neuhlídal spy fotky své novinky. Chystané nové malé SUV Arona bude mít sice oficiální premiéru až za pár dní, tu výstavní dokonce až v září ve Frankfurtu, ale právě dnes probíhá jeho přeprava na vrtulníku nad Barcelonou.

A ačkoliv letí opravdu vysoko, pozornému oku přihlížejících neuniklo, co vlastně pod tím vrtulníkem visí. Díky tomu si tak můžeme vcelku dobře prohlédnout, jak nový SEAT Arona vypadá.

Jeho podoba s Atecou se nezapře, ale zadní partie nabídnou jinak vyhlížející světlomety a v případě verze, která je pod helikoptérou zavěšená, i výrazný zadní difuzor. Zajímavé je i dvoubarevné lakování karoserie, které Aroně podle fotek opravdu sluší.

Je dobře, že něco takového SEAT nabídne, vždyť Arona půjde proti Renaultu Captur nebo Peugeotu 2008, kteří veselejší lakování nabízí a mají s ním úspěch.

Technika vozu by měla být shodná s nedávno představeným modelem Ibiza. Počítat tak můžeme se zvýšenou platformou MQB A0, už v základu slušnou výbavou. Na podrobnější informace nebo ceny si však ještě chvíli musíme počkat.