Podívejte se na video z Top Gearu z únorového požáru Alpine A110, za závadu mohl únik paliva

Autor: Pavel Srp - 17. 4. 2018


Vzpomínáte si, jak začátkem února shořel Alpine A110, kterým jela posádka televizního pořadu Top Gear náročnou Rallye Monte Carlo? Máme pro vás video i informace o tom, co se vlastně stalo.

Top Gear to vše ukázal v poslední, šesté epizodě 25. série. Chris Harris, který v osudný den Alpine A110 řídil, také v pořadu přečetl oficiální prohlášení samotné značky Alpine.

Francouzská značka hned po tomto nešťastném incidentu totiž zahájila vyšetřování. V tom se snažila zjistit, co za požárem, jenž během pouhých pár minut auto zcela zničil, stálo. Auto shořelo na troud během pouhých čtyř minut, ruční hasící přístroje na něj nestačily a hasiči se na místo, díky složitému terénu dostali až hodinu po zahoření. 

Automobilka v prohlášení zdůrazňuje, že ještě nešlo o sériový model, ale o prototyp, který byl určený k testování. U produkčních modelů by již k žádným podobným událostem dojít nemělo. Za požárem podle automobilky stojí blíže nespecifikovaný únik paliva ze systému.

Do té doby, než auto začalo hořet, šlo všechno hladce. „Klasickým testem“ v pořadu prošlo auto bez problémů. Prvním zádrhelem byla až navigace Eddieho Jordana v samotné rychlostní zkoušce, který namísto typu a složitosti zatáček povzbuzoval Harrise voláním, aby „jel, jako by to auto ukradl“ a podobně. :D Pak se ale v autě rozsvítila kontrolka motoru a auto okamžitě ztratilo výkon. Chris Harris se tak rozhodl ihned zastavit, v tu chvíli už však auto hořelo poměrně velkým plamenem. Oběma členům posádky se z auta naštěstí podařilo vystoupit a od hořícího sporťáku odešli nezraněni.

[fbvideo link=“https://www.facebook.com/TopGearAmerica/videos/10155023725902563/“ width=“640″ height=“400″ onlyvideo=“1″]

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek