Ačkoliv jsou doby, kdy některá auta nepřežila tvrdé testování a zacházení Clarksona, Hammonda a Maye, vypadá to, že ani noví moderátoři nejsou žádnými beránky. Tedy, v tomto případě to vypadá nejen na náročnou jízdu, ale také možná i na nějaký technický problém.

Vše prý proběhlo velmi rychle. Chris Harris a Eddie Jordan se rozhodli v rámci natáčení pro Top Gear absolvovat rallye Monte Carlo, a to s novým sporťákem Alpine A110. Vše probíhalo bez nějakých větších problémů, ale v jedné z rychlostních zkoušek si Chris všiml, že se mu rozsvítila kontrolka motoru. Když zastavoval, aby se podíval, co se děje, netušil, že už mu hoří část auta. Jen co otevřel dveře, plameny se rozhořely naplno. Bohužel se ale posádka včas nedostala k hasicímu přístroji, takže nebyla šance, aby s plameny jakkoliv bojovala.

Plameny se během několika málo minut rozšířily po celém autě a výsledek je katastrofální. Z Alpine nezbylo prakticky vůbec nic. Vlastně ani není poznat, co to původně bylo za auto. Podle svědků se Chris k autu ale choval zcela standardně. Ano, dával mu na trati do těla, ale to se u takového vozu v takových situacích očekává. Přece s ním nepojede vyhlídkovým tepem. Možné tedy je, že se některá z částí v motoru příliš přehřála a od ní se motorový prostor snadno mohl vznítit.

Zatím ale nikdo nepotvrdil, co se vlastně stalo. Důležité nakonec je, že se posádce ani nikomu jinému nic nestalo.