Zdroj: hzscr.cz

Trabant je z dnešního pohledu takové vtipné, možná trochu roztomilé auto z doby naštěstí dávno minulé. Po silnicích ale stále, čemuž se není co divit. Technika Trabantu je nesmírně jednoduchá a nemá se v něm moc co pokazit. A když už ano, opravu zvládnete u silnice se šroubovákem a kladivem.

Trabant Muzeum v Praze otevřelo své brány v rámci Pražské muzejní noci

Ovšem, když už se stane vážná nehoda, je jedno, s jakým autem, ten roztomilý Trabant se může během jediné sekundy změnit v peklo na kolech. Nevěříte? Galerie pod článkem a popis nehody, který zveřejnili hasiči ze Středočeského kraje, vás přesvědčí. Taková nehoda se totiž stala o víkendu u Sadské. Řidič Trabantu se střetl se Škodou Octavia. Obě auta skončila zničená mimo silnici. Zatímco octavie a hlavně její posádka dopadla ještě celkem „dobře“, Trabant a jeho řidič jsou na tom o poznání hůř.

Trabant začal po nehodě hořet (nádrž je přímo v motorovém prostoru) a řidič nebyl schopen se sám dostat ven. Jen díky odvážným lidem, kteří u nehody zastavili a vytáhli ho ven, přežil. Je ale hodně popálen a do nemocnice musel být transportován vrtulníkem. I řidič z Octavie byl nakonec odvezen do nemocnice. Oba by ale časem měli být v pořádku.

Z Trabantu nic nezbylo, ale nakonec tato nehoda mohla mít mnohem horší dohru. Klaníme se těm, kteří řidiče zaklíněného v hořícím autě vytáhli. Chtělo to hodně odvahy.