Jen před několika málo dny jsme vás informovali o tom, že při losím testu prováděném švédskou redakcí Teknikens Värld absolutně pohořela Škoda Superb Combi iV. Nejen, že i při nižších rychlostech měl řidič co dělat, aby auto udržel alespoň mezi kužely, ale při těch vyšších se už snažil udržet auto „na silnici“. Stejná švédská redakce si vzala do parády také novou generaci Škody Octavia Combi. A výsledky jsou podobně nelichotivé.

Stejně jako v případě Superbu, byla i pro Octavii připravena tradiční trať, která má za cíl imitovat náhlý vyhýbací manévr. K tomu může dojít prakticky kdekoliv, na okreskách, když vám z pole vyběhne zvíře, ale i ve městě, když zpoza zaparkovaného auta například vyběhne dítě. Jsou to pro řidiče, ale i auta nesmírně náročné situace.

Stejně nebezpečná je ale i situace, když řidič na takovou nenadálou událost sice zareaguje včas a správně, ale zradí jej auto. A bohužel přesně to se dvěma kombíkům od škodovky stalo.

Octavia kombi projela vytyčenou trať celkem v poklidu jen v rychlosti 70 km/h. Při dalším pokusu, který se jel v rychlosti 72 km/h, už nastaly problémy. Auto nechtělo držet směr a jen velmi neochotně se snažilo vejít mezi kužely. Tipujeme, že řidič měl opravdu plné ruce práce. S tím, jak se při testu zvyšovala rychlost, zvyšovaly se i problémy v Česku velmi oblíbeného kombi.

Redakce Tekniken Värld se rozhodla, že do stejné trasy pošle jiný kombík, konkrétně Toyotu Corolla Touring Sports. Ta ovšem celým testem prošla bez problému.

Hybridní Škoda Superb totálně pohořela v losím testu