dalnice

Po dálnici D1 na Slovensku jela cyklistka. Policisté zveřejnili video

Autor: Radim Plachý - Zdroj: auto.pravda.sk - Ilustrační foto: Ministerstvo dopravy ČR - 30. 7. 2023


Na dálnicích je nejen maximální povolená rychlost, ale i minimální povolená rychlost. Navíc je určena pouze pro motorové dopravní prostředky, které mají registrační značku. Ani jedno nesplňovala cyklistka, která se vydala na dálnici D1 na Slovensku.

Policisté z trnavského kraje na dálnici D1 v úseku od Piešťan na Hornú Stredu zastavili cyklistku, kterou jim nahlásili kolemjedoucí řidiči. „Při pravém okraji dálnice si vesele na kole jela cyklistka,“ komentovala situace slovenská policie. „Nebojácně, kolem nákladních aut přejela podle řidičů, kteří nám událost hlásili, přibližně čtyři kilometry,“ dodala tamní policie. Policisté cyklistku zastavili, ale pokutu jí nakonec nedali.

Policisté se rozhodli zveřejnit video, prý jako „výstrahu pro ostatní“, aby si pamatovali, že chodci ani cyklisté na dálnici rozhodně nepatří.

Podobnou situaci řešili policisté před časem i u nás, stalo se to v dubnu 2021. Na 11. kilometru dálnice D5 ve směru na Prahu tehdy jela také cyklistka. Čeští policisté ovšem nebyli tak vstřícní a udělili jí maximální možnou pokutu ve výši 2000 Kč. Jiná cyklistka jela po dálnici i v září 2022, tehdy to byla dálnice D48 a cyklistka prý vůbec nevěděla, že jede po dálnici. Zavedla ji tam prý navigace.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru