2019-09-ploutvobrani-jk-classics-luzna- (98)

Ploutvobraní 2019: Ameriky a další veterány na podzimním setkání v muzeu v Lužné [fotogalerie]

Autor: Pavel Srp - 14. 9. 2019


Do Lužné u Rakovníka se tradičně na jaře a na podzim sjíždějí veteránisté, aby se zde potkali na sraze. A právě Ploutvobraní, jak se podzimní akce jmenují, se konalo dnes. A my jsme se na něj byli podívat.

Majitelé (nejen amerických) veteránů a klasických aut se tradičně setkali v areálu muzea amerických veteránů JK Classics v Lužné u Rakovníka. Akce není omezená jen na americké veterány, ale americká auta obecně, která hojně doplňují majitelé dalších historických skvostů. I tentokrát tak bylo možné prohlížet šestimetrová americká kupé, vedle nichž parkovala Škoda 130 RS.

Ploutvobraní je poklidným statickým srazem, při němž si mohou návštěvníci prohlížet auta zaparkovaná na ploše za halami plných amerických veteránů. Všechny haly jsou jim ale samozřejmě plně přístupné a sbírku klasických Amerik si mohou také prohlédnout.

K jejich pohodě hraje živá kapela a připraveno je i několik stánků s občerstvením. Aby návštěvníci (i účastníci) srazu mezi auty jen tak nechodili, připravena je pro ně tradiční anketa – hlasování o nejhezčí auto srazu.

Ale jen přibližně do 14. hodiny odpolední, protože pak se většina účastníků vydala na spanilou jízdu. Tentokrát si jeli prohlédnout augustiniánský klášter a kostel Nanebevzetí Panny Marie v Dolním Ročově.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru