Pokud chcete v dnešní době v Praze zaparkovat, ve většině případů se musíte připravit na fakt, že zdarma to rozhodně nebude. Ať už využíváte placených parkovišť P+R nebo vyhrazených parkovacích zón, vždy vás to na nějakou tu korunu přijde. Za hodinu to může být 30, ale i 130 Kč. Vždy záleží na tom, kdo to či ono parkoviště spravuje. Velkou většinu parkovišť a parkovacích zón ale spravuje a provozuje samo hlavní město Praha, které také za stání na těchto místech vybírá nemalé částky.
Pokud pomineme částku 200 milionů Kč, které Praha získala za parkovací karty od rezidentů, pak od všech ostatních, kteří poctivě u parkovacích automatů platí, získala jen za loňský rok 133,5 milionu Kč. K tomu ale Praha vybrala dalších 12,6 milionu Kč za virtuální parkovací hodiny, ve kterých si lze snadno, třeba i z mobilního telefonu, předplatit parkování i se zadáním registrační značky auta, tudíž nemusíte mít lísteček s potvrzením o zaplacení za oknem. Systém si vaši značku uloží do paměti a ví, do kolika hodin můžete na místě stát.
Nejvíce řidiči zaplatili na Praze 5, kde jde o částku 31,4 milionu Kč. Hned v závěsu je ale Praha 6. Technická správa komunikací, která tato data zveřejnila, také uvedla, že nejčastěji lidé platí parkovné v hotovosti a do parkovacích automatů naházeli 77,56 milionu Kč. Platebními kartami občané zaplatili 54,43 milionu Kč. Zbytek byl zaplacen v eurech.