INEOS_Grenadier-pick-up-1

Pick-up INEOS Grenadier Quartermaster se brzy ukáže v České republice

Autor: Pavel Srp - Zdroj: INEOS, Dajbych 4×4 - Foto: Pavel Srp - 22. 9. 2023


INEOS Grenadier je moderní off-road, který filozoficky navazuje na původní Land Rover Defender. Nejprve se představil jako klasický pětidveřový off-road, před nedávnem se přidala karoserie pick-up. A tohle auto bude už brzy k vidění i v České republice v rámci chystané roadshow.

Stejná technika, jiná karoserie

Pick-up dostal jméno INEOS Grenadier Quartermaster a technicky vychází z běžného INEOSu Grenadier. To znamená, že základem auta je rám, na kterém je připevněna karoserie. Pro pohon se starají řadové šestiválce BMW i včetně osmistupňových automatických převodovek ZF a standardem je také pohon všech kol s mezinápravovou uzávěrkou a redukcí a za příplatek lze mít i uzávěrky zadního a předního diferenciálu.

Přečtěte si také:  Svět přišel o další reklamu na auta. Toyota Hilux v ní totiž nabádala k jízdě v terénu

Vybírat je možné mezi naftovým a benzinovým motorem, přičemž oba dva mají objem tři litry a jsou přeplňované jedním turbodmychadlem. Benzinový motor je typ BMW B58 s výkonem 210 kW/286 koní a točivým momentem 450 Nm, naftový pak BMW B57 se 183 kW/249 koňmi a točivým momentem 550 Nm. Dynamika nebude u pick-upu po zkušenostech s pětidveřovým off-roadem (dojmy z první jízdy si můžete přečíst zde) o moc horší, stejná bude ovšem také elektronicky omezená maximální rychlost na 160 km/h.

INEOS_Grenadier-pick-up-2

Podvozek je „analogový“, kombinuje tuhé hnací nápravy vpředu a vzadu na vinutých, progresivně nastavených pružinách. Do terénu se tak bát nemusíte i díky světlé výšce 264 mm. Mimochodem, brodivost je až 800 mm .

Karoserie je prakticky až po B-sloupek stejná, pak už se ovšem začíná lišit. Přestože stále nabízí dva páry dveří, C-sloupky už jsou jiné a za nimi už se nachází nákladová korba. Ta měří 1564 mm na délku a 1619 mm na šířku a bez problému se sem vejde europaleta nebo náklad s hmotností maximálně 760 kg. Pokud by to nestačilo, dá se připojit přívěs o hmotnosti až 3,5 tuny.

Přečtěte si také:  Dacia opět chystá roadshow, kde bude možné vyzkoušet a projet všechny modely

 Objednávky otevřeny

Pick-up INEOS Grenadier Quartermaster už je možné objednávat i v České republice. Nabízí se výhradně s jedním rozvorem i délkou karoserie a v pětimístném provedení. Výbavy jsou v nabídce dvě a jmenují se stejně jako u běžného modelu Grenadier: „terénní“ Trailmaster Edition, lifestylově orientovaný Fieldmaster Edition. Na rozdíl od pětidveřové karoserie chybí pro pick-up čistě užitková verze.

INEOS_Grenadier-pick-up-3

Obě dvě výbavy stojí stejně a stojí také stejně jako běžný off-road INEOS Grenadier. Volba konkrétní verze tak bude čistě na vás, protože za každou z nich zaplatíte podle aktuálního ceníku minimálně 2 178 752 Kč s DPH. Příplatková výbava je poměrně bohatá a bude tak záležet jen na vás, zda budete chtít spíše auto na běžné ježdění po silnici (nejezdí špatně, ale budete si muset zvykat na opravdu specificky naladěný posilovač řízení) nebo naopak mimo ni (v nabídce jsou totiž například zmíněné uzávěrky diferenciálů nebo třeba i naviják atd.).

Už brzy i v ČR

Pokud byste si chtěli modely INEOS Grenadier prohlédnout naživo, případně se s nimi také rovnou svézt, připravuje se do České republiky roadshow. Ta má vypsané čtyři termíny:

  • 26. září: Libros, centrum bezpečné jízdy. Palackého 1114, 702 00 Moravská Ostrava
  • 2. října: Polygon Hradec, Piletická 529, Věkoše, Hradec Králové
  • 4. října: VZA bunkr, Horákov 188, Brno
  • 10. – 11. října: Autosalon Dajbych 4×4, Na výsluní 33, Plzeň
Přečtěte si také:  Test Ford Ranger Raptor 3.0 EcoBoost V6 Twin-Turbo e-4WD (2023)

V rámci prvních tří termínů budou k dispozici off-roady INEOS Grenadier, v rámci poslední říjnové zastávky v Plzni by mělo být možné si prohlédnout právě i pick-up INEOS Grenadier Quartermaster. Jízda s ním ovšem (zatím) možná nebude. Více informací je možné najít na webu společnosti Dajbych 4×4, kde si můžete také rezervovat svoji jízdu.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *