Peugeot rozšiřuje nabídku v oblasti vozů s pohonem 4×4, jejichž přestavby zajišťuje alsaská firma Dangel. Na trh přichází Peugeot Expert Tepee 4×4 a Peugeot Boxer Minibus 4×4. Aktuálně nabízený Peugeot Partner Tepee 4×4 rozšířil nabídku výbavy o doplněk ESP.

Úspěšná francouzská firma Dangel za svoji více než třicetiletou historii vyrobila přes 34 000 vozů s pohonem 4×4. Vydobyla si tak pozici největšího francouzského výrobce užitkových čtyřkolek. Jednou z více než třiceti zemí, kam vozy ze závodu v alsaském městě Sentheim směřují, je i Česká republika, kde byla nyní nabídka vozů 4×4 posílena o osobní verze modelů Expert a Boxer.

Peugeot Expert ve verzi Furgon je zařazen do výrobního programu firmy Dangel už od roku 2008. Nyní mohou zákazníci v ČR kromě krátké a dlouhé varianty užitkového Experta objednávat také osobní verze Tepee 4×4 v šesti až devítimístném provedení. Tyto modely představují účinné řešení pro soukromé i firemní zákazníky, kteří pracují v místech, kam se běžným vozem obtížně dostává, a musí jezdit po nesjízdných, zasněžených či blátivých vozovkách.

Peugeot Boxer s pohonem všech kol nabízí díky své zvýšené světlé výšce, velkému objemu i užitečnému zatížení rozmanité využití pro práci i zábavu. Lze ho použít jako sanitku, kempinkový vůz, pojízdnou dílnu, vůz stavební firmy… a nyní přichází  novinka Boxer Minibus 4×4, která dokáže bezpečně přepravovat až devět osob ve všech ročních obdobích a v každém terénu. Bez ohledu na rozvor jsou k dispozici tři verze Dangel: Endurance, Performance a Extrême.

Osobní verze užitkových vozů v provedení 4×4 jsou v prodeji od března 2013.

Peugeot Partner 4×4 nabídne od května možnost objednání doplňku ESP. Společnost Dangel ve spolupráci s firmou Bosch nedávno dokončily vývoj modifikace softwaru a lze tedy zahájit výrobu (zatím pouze ve spojení s úrovní pohonu 4×4 Endurance).

Tisková zpráva/-PS-