Peugeot RCZ R: výkonnost a účinnost s podpisem PEUGEOT Sport

Od Pavel Srp | 16. 1. 2014


PEUGEOT odhaluje RCZ R, silnou verzi svého sportovního kupé, které proslavilo know-how značky v oblasti designu a jízdních vlastností. Základní cena vozu je 1 025 000 Kč.

Díky novému motoru o výkonu 270 koní a objemu 1,6 l a emisemi CO2 stlačenými na pouhých 145 g/km nabízí RCZ R dosud nevídané výkony a účinnost.

Specifický nápravový systém použitý u tohoto motoru je spojený s diferenciálem s omezeným prokluzem Torsen, který zajišťuje vysokou úroveň účinnosti a dynamických vlastností. RCZ R se ve světové premiéře představí v září 2013 na frankfurtském autosalonu, do prodeje se dostane na začátku příštího roku.

Bruno Famin, ředitel týmu Peugeot Sport uvedl: „Sportovní úspěchy vozu RCZ Peugeot Sport vyvinutého pro závodní účely a nadšení, které vyvolává, nemohlo zůstat bez odezvy. Bylo jasné, že tým Peugeot Sport musí vyvinout sériovou verzi nového RCZ, která bude opět o něco sportovnější a výkonnější!“

„Zadávací podmínky byly ambiciózní, naším úkolem bylo vyvinout silnější verzi RCZ, tedy vysoce výkonnou verzi pro závodní využití na okruhu, verzi, která si zachová komfort a potěšení z jízdy v každodenním provozu a současně nabídne příkladně nízkou spotřebu a emise CO2,“ říká Xavier Nicolas, produktový manažer RCZ.

RCZ R se s výkonem 199 kW/270 koní stává nejsilnějším sériovým modelem v historii značky. Zrychlení z 0 na 100 km zvládne za méně než 6 sekund. Je dalším důkazem know-how značky, neboť vykazuje emise CO2 pouze 145 g/km, což je v kategorii sportovních kupé novou referenční hodnotou. Tohoto výsledku bylo dosaženo díky zmenšení objemu motoru (downsizing), aerodynamické optimalizaci a odlehčení hmotnosti.

Downsizing se využívá stále častěji, nejen u sériových vozů, ale i v motoristickém sportu, kde se u hlavních kategorií využívá turbo motor o objemu 1,6 litru. V roce 2014 na něj přechází i Formule 1.

Tisková zpráva/-PS-