LEGO Technic Peugeot 9X8 24H Le Mans

Peugeot 9X8 se představuje jako stavebnice LEGO Technic

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: Peugeot - Foto: LEGO - 16. 4. 2023


Tým Peugeot TotalEnergies, který v loňském roce představil revoluční hypercar 9X8, se pustil do nové výzvy. Tou je přetvořit Peugeot 9X8 do podoby stavebnice LEGO Technic. Automobilovým nadšencům a milovníkům stavebnice LEGO se tak otvírá nová fascinující a originální forma závodního speciálu: LEGO Technic Peugeot 9X8 24H Le Mans.

Konstruktérské týmy LEGO Group a Peugeot Sport se rozhodly předvést své dovednosti a vytvořily přesnou verzi průkopnického vozu 9X8 Hypercar v měřítku 1:10. Tento nový model LEGO Technic je originální miniaturou modelu 9X8 a podtrhuje osobitý charakter tohoto vozu – od elegantní siluety až po zelenožluté prvky na karoserii.

Přečtěte si také:  I vy můžete mít vlastní závodní Peugeot 9X8. Na prodej je jeho miniatura

V LEGO modelu byly v přesném měřítku reprodukovány prvky reálného vozu jako například hybridní pohon, výkonné odpružení či elegantní profil. Působivé detaily, jako je motor V6 a světelné prvky svítící ve tmě, dodávají vozu skutečný rozměr automobilových závodů.

Kasper René Hansen, designér skupiny LEGO, k tomuto jedinečnému produktu, který se skládá z 1 775 dílků, uvedl: „Naše dvě značky se spojily a vytvořily produkt, který oslavuje novou éru hybridních závodů a inženýrství. Ztvárnit tvary a detaily tak elegantního vozu pomocí dílků LEGO Technic nebylo snadné, ale bylo mi ctí na tomto projektu kreativně spolupracovat s týmem Peugeot TotalEnergies. Jsem hrdý na to, že jsme společně dokázali postavit skutečný hypercar v podobě LEGO Technic.“

Přečtěte si také:  Stig se vloupal do továrny LEGO a postavil si dálkově ovládaný model. Koupit si ho můžete i vy

Olivier Jansonnie, technický ředitel Peugeot Sport: „Naše technická spolupráce se skupinou LEGO začala v lednu 2022, tedy pět měsíců před představením vozu Peugeot 9X8. Trvalo nám rok, než jsme společně s technickým a designérským týmem dopracovali projekt a mohli jsme přímo přenést technické detaily vozu Peugeot 9X8 do modelu LEGO Technic. Pro obě značky bylo velmi důležité vytvořit co nejrealističtější model. Týmy Peugeot, Peugeot Sport a LEGO se mnohokrát sešly, aby doladily vývoj zavěšení a hybridních systémů, které nelze převzít jen z fotografií. Děkujeme skupině LEGO za tento projekt, jsme velmi hrdí a ohromeni konečným výsledkem, který překonává vše, co jsme si dokázali představit.“

Tento nejnovější přírůstek do řady LEGO Technic měří po kompletním sestavení více než 13 cm na výšku, 22 cm na šířku a 50 cm na délku a jistě nadchne jak příznivce motoristického sportu, tak fanoušky stavebnic LEGO.

Stavebnice LEGO Technic Peugeot 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar bude od 1. května k dostání v prodejnách LEGO a na www.lego.com a také v síti prodejců Peugeot.

Informace o produktu:

  • Rozměry: výška 13 cm, délka 50 cm a šířka 22 cm.
  • Název produktu: LEGO Technic Peugeot 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar (42156)
  • Počet dílků: 1 775
  • Cena: 199,99 €

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *