Peugeot 206 WRC pojede o víkendu Rally Bohemia

Autor: Tisková zpráva - 29. 6. 2017


Domácí Rally Bohemia si nenechá ujít liberecký soutěžní jezdec Štěpán Vojtěch, který se v současné době rallysportu nevěnuje pravidelně.

Krásný Peugeot 206 WRC, který má ve svém rodokmenu mimo jiné i několik startů mistra světa v rally Marcuse Grönholma, znovu divákům na Rally Bohemia představí liberecký závodník Štěpán Vojtěch. V době zlatých časů vozů WRC zhruba před deseti lety patřil Štěpán Vojtěch k absolutní české rallyové špičce a měl za sebou několik skvělých výsledků při domácích, ale i při zahraničních startech. Nezapomenutelné jsou jeho souboje například s Václavem Pechem jun. či Janem Kopeckým právě na Rally Bohemia. Štěpán Vojtěch svoji kariéru nerozlučně spojil se značkou Peugeot, jak v podnikatelském, tak sportovním životě. Když se tedy před lety objevila možnost zakoupit starší Peugeot 206 WRC, Štěpán Vojtěch ji využil, a se svým týmem postupně auto přivedl do kondice, kdy je možné s dnes již letitým soutěžním vozem stále aktivně závodit na vysoké úrovni. Přesvědčit jsme se o tom mohli při několika startech na soutěži Rallylegend v San Marinu, kde Štěpán Vojtěch s Michalem Ernstem pravidelně bojovali mezi nejrychlejšími jezdci legendárních „wéercéček“, ale také právě na Rally Bohemia, kde předloni dokázala dvojice Štěpán Vojtěch – Michal Ernst s Peugeotem 206 WRC dojet pro krásné třetí místo absolutně a na stupních vítězů znovu vytvořit legendární trojici Kopecký – Pech – Vojtěch, která před lety udávala tón českému rallysportu.  

Na start Rally Bohemia se Štěpán Vojtěch s Michalem Ernstem a s Peugeotem 206 WRC chystá i letos a diváci tak budou mít znovu možnost spatřit tento krásný a atraktivně jedoucí závodní automobil se vzácným rodokmenem. Udržet takovou techniku v chodu ale není nic jednoduchého a přesvědčil se o tom i Štěpán Vojtěch. V tuto chvíli a po všech problémech je Peugeot 206 WRC již plně připravený na start slavné rallye, která odstartuje v sobotu 1. července odpoledne v Mladé Boleslavi. Na soutěžní jezdce pak čeká celkem 11 rychlostních zkoušek ve dvou etapách na Mladoboleslavsku a v podhůří Jizerských hor, kde je Štěpán Vojtěch doma. Držme palce této sympatické a z dnešního pohledu i vzácné a sporadicky startující posádce palce.

Štěpán Vojtěch: „Stále platí, že pokud to půjde, tak si start na domácí Bohemce nenechám ujít a se startem na téhle soutěži jsem dlouhodobě počítal. Na jaře jsme natěšeni vytáhli z garáže naší dvěstěšestku, kterou jsme tam odstavili po Rallylegendách v San Marinu. Tam nás zradila hydraulika a my začali pracovat na nápravě problému. O velkých peripetiích se nám nakonec podařilo problém s hydraulikou vyřešit zakoupením originálního ventilu. Auto jsme zprovoznili, ale na krátkém testu v Hoškovicích na letišti, kdy jsem chtěl na autě jen zajet destičky a trochu zkusit jeho funkčnost, nám asi po 10 odjetých kilometrech vyletěla ojnice z motoru, a to byl velký problém. Naštěstí jsme měli k dispozici náhradní motor, který jsme kdysi zakoupili k autu, ale moc netušíme, kolik toho má tento motor přesně za sebou a už vůbec nevíme, kolik toho má před sebou. Naši mechanici se ale neskutečně kousli, motor vyměnili a auto je teď po jejich skvělé práci připravené ke startu na Bohemce, kterou si vzhledem k okolnostem chceme hlavně užít. Neděláme si iluze, že můžeme v těchto podmínkách bojovat se špičkou, ale jsme závodníci a závodit budeme. Chci mít z jízdy dobrý pocit, a ten se třeba dostaví, i když budeme až desátí. Nechci vůbec odhadovat, jak na tom můžeme být. Jsem už spíš rallyový turista, tak nečekám, že se hned budu měřit s těmi nejrychlejšími. Naší hlavní ambicí je, aby auto celou soutěž jelo. Vypadá to jako jednoduchá věc, ale vzhledem k jeho věku to není jednoduché. Těším se hodně na start Bohemky a mám i radost, že se sejdeme znovu na startu v sestavě, kterou doplní i Roman Kresta. Startujeme hned za ním, tak věřím, že si Roman pořádně seřídí zpětná zrcátka, protože z okruhů jsem zvyklý, že jednou bliknu a pak už jen používám nárazník.“

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru