Petra Fulína a SEAT čeká závodní víkend na Slovakiaringu

Autor: Tisková zpráva - 15. 4. 2016


Petr Fulín, dvojnásobný šampion v evropském poháru cestovních vozů FIA ETCC (European Touring Car Cup) a dvojnásobný vítěz Zlatého volantu, stojí po dvojitém vítězství v úvodním podniku sezony ETCC 2016 před další výzvou. Nadcházející víkend bude bojovat se svým závodním vozem SEAT Leon Cup Racer o mistrovské body v téměř domácím prostředí na slovenském závodním okruhu Slovakiaring nedaleko Bratislavy.

petr-fulin-seat-leon-cup-racer-2016- (1)

„Petr Fulín si vybudoval v úvodním závodě sezony na okruhu Paula Ricarda skvělý osmibodový náskok, na druhé straně bude podle pravidel startovat po tomto úspěchu s největším hmotnostním handicapem,“ říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika. „Petr je však neúnavným bojovníkem, který již mnohokrát prokázal, že dokáže i z nejméně výhodné pozice vytěžit maximum. Diváci se tedy mohou těšit na napínavé závody a my Petrovi budeme samozřejmě držet palce, aby se celý víkend vyvíjel zcela podle jeho představ.“

Petr Fulín startoval na Slovakiaringu již čtyřikrát a pokaždé si z něj odvážel nejvyšší počet bodů. Takový výsledek by byl vítaný i v letošním roce. „V kalendáři následují dva důležité a obtížné podniky: Nordschleife, obtížná trať, na které jsem startoval naposledy před pěti lety, a portugalský městský okruh Vila Real, takže jakákoli bodová rezerva bude dobrá.“ Sázet však jen na tradici dobrých výsledků by bylo ošidné. Tým se navíc po závodech ve Francii kvůli náročnému harmonogramu přesouval rovnou na Slovensko, a tak Fulínův SEAT Leon Cup Racer dosud nespatřil dílny týmu Křenek Motorsport. Všechny změny se proto musejí realizovat na místě.

Jednou ze změn, s níž se bude muset Petr Fulín na Slovakiaringu vyrovnat, bude přidání závaží o hmotnosti 42 kilogramů po dvojitém vítězství na okruhu Paul Ricard. „Francie ukázala, jak moc je letošní pole vyrovnané. Na Slovensku bude moje auto těžší, což mne staví do drobné nevýhody. Slovenský okruh však velice dobře znám, a tak udělám vše pro to, abych si domů odvezl co nejvíc bodů,“ říká před startem víkendu Petr Fulín.

petr-fulin-seat-leon-cup-racer-2016- (4)

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru