Petr Fulín je závodník tělem i duší. Závodí nejen se svými soupeři v rámci evropského šampionátu cestovních vozů (ETCC), ale také s časomírou. A to opět nejen při závodech, ale i na mosteckém autodromu.

Když se tu před rokem a půl postavil časomíře poprvé, uspěl. Tehdy tu bylo cílem zajet nejrychlejší čas mezi sériovými kombíky. K tomuto účelu posloužil obyčejný kombík SEAT Leon ST Cupra a Petr s ním tehdy rekord opravdu zajel. Na časomíře se nakonec ukázalo 1:57,236. Článek si můžete přečíst zde, je v něm i kompletní video z jízdy.

Jenže to je pomalé na to, co předvedl teď. Fulda se nechal vyhecovat, na svoje vlastní auto – jak jinak než SEAT Leon ST Cupra 290 s manuální převodovkou – obul závodní slicky a rozhodl se čas ještě vylepšit. Členové jeho týmu tipovali čas kolem 1:55, tedy přibližně dvousekundové zlepšení, ale nakonec to bylo mnohem rychlejší. Při první jízdě, kdy čas zaznamenávala přímo technika mosteckého okruhu, však pršelo a trať byla mokrá. I tak z toho byl nakonec čas 1:52,824! O dva dny později se počasí uklidnilo a Petr Fulín se rozhodl jet znovu. Tentokrát bylo sucho, a tak se očekávalo, že jízda bude ještě rychlejší. A skutečně byla! Ačkoliv tentokrát nešlo o čas změřený přímo mosteckým autodromem, stopky ukázaly 1:51,48!