Petr Fulín vstoupil s novým SEATem Leon Cup Racer do nové sezony vítězně

Autor: Tisková zpráva - 5. 4. 2016


Petr Fulín, dvojnásobný šampion v evropském poháru cestovních vozů FIA ETCC (European Touring Car Cup) a dvojnásobný vítěz Zlatého volantu, navázal v úvodním podniku sezony ETCC 2016 na dvojité vítězství z loňského finále a triumfální úspěch zopakoval na francouzském okruhu Paula Ricarda v Le Castellet. Dvojité vítězství je o to pozoruhodnější, že Petr Fulín nastoupil do závodu se zcela novým vozem, za jehož volant usedl poprvé až v prvních trénincích před nedělními závody. Český jezdec tak získal 22 bodů z 23 možných.

petr-fulin-seat-leon-cup-racer-2016- (1)

V sobotní kvalifikaci chtěl Petr Fulín kvůli předpovědi dešťové přeháňky co nejdříve zajet nejrychlejší kolo. Počasí se ale naopak zlepšilo, a tak do prvního závodu sezóny vstupoval český jezdec z druhé pozice na startu. Neuběhlo však ani pět kol a Fulín převzal vedení: „Reného Münnicha jsem na brzdách nemohl předjet, a tak jsem si pár kol budoval pozici, abych zaútočil v technické části. Je ale vidět, že soupeři budou v letošní sezóně rychlí.“

petr-fulin-seat-leon-cup-racer-2016- (2)

Druhé vítězství se nerodilo snadno. Po startu z osmé pozice se musel český jezdec vyhnout kolizi několika soupeřů před sebou a nakonec musel i šetřit svůj vůz: „Už v prvním závodě mi drnčelo přední kolo, myslel jsem si, že to bude jenom ojetá pneumatika. Po přezutí na druhý závod ale problém pokračoval.“

petr-fulin-seat-leon-cup-racer-2016- (3)

„Z výsledku mám radost, lepší vstup do sezóny jsme si nemohli přát. Závody ale ukázaly, že konkurence bude hodně těsná. V kvalifikaci se dokonce devět jezdců dostalo do jedné sekundy. Nesmíme proto usnout na vavřínech, v úterý vyrážíme na Slovensko testovat,“ uzavírá Petr Fulín první víkend roku.

petr-fulin-seat-leon-cup-racer-2016- (4)

„Gratulujeme Petrovi k dvojitému vítězství a držíme mu palce, aby měl důvod k radosti i ve všech dalších závodech letošní sezony,“ říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika. „Petr Fulín odvedl ve Francii naprosto perfektní výkon a nový SEAT Leon Cup Racer prokázal v nové specifikaci pro rok 2016, že je vyzrálým závodním vozem pro divácky atraktivní a napínavé závody.“

petr-fulin-seat-leon-cup-racer-2016- (7)

Petr Fulín z týmu Křenek Motorsport, podporovaného českým dovozcem vozů SEAT, má po čtyřech sezonách v evropském poháru cestovních vozů FIA ETCC (European Touring Car Cup) na svém kontě dva tituly a v napínavé loňské sezoně, která byla jeho první za volantem závodního vozu SEAT Leon Cup Racer, se stal v celkovém pořadí kategorie Single Make Trophy vicemistrem se ztrátou pouhých tří bodů na první místo.

SEAT Leon Cup Racer v barvách českého zastoupení značky SEAT a týmu Křenek Motorsport je zcela novým vozem ve specifikaci TCR pro rok 2016. Nejdůležitější změnou je šestistupňová sekvenční převodovka místo původní převodovky DSG a vylepšena byla i elektronická soustava vozidla. Mezi další změny patří nový aerodynamický paket, který snižuje aerodynamický odpor a zvyšuje přítlak, účinnější chlazení, přepracovaná výfuková soustava, brzdové kotouče vpředu s průměrem 378 mm a nové tlumiče nastavitelné v obou směrech.

petr-fulin-seat-leon-cup-racer-2016- (8)

Celý projekt spolupráce značky SEAT s Petrem Fulínem nese název SEAT OLÉ MOTORSPORT a je součástí komunikace na podporu programu operativního leasingu pro soukromé osoby SEAT OLÉ!, nabízeného ve spolupráci se SEAT Financial Services. Program SEAT OLÉ! byl pro fanoušky sportovních vozů rozšířen o nabídku OLÉ! SPORT s modely CUPRA.

Kalendář ETCC pro rok 2016 zahrnuje celkem šest závodů. Letošní ročník evropského poháru cestovních vozů odstartoval tento víkend na francouzském okruhu Paula Ricarda v Le Castellet. Další závody se pojedou v termínech 15. až 17. dubna na Slovensku (Slovakiaring), 26. až 28. května na Severní smyčce Nürburgringu, 24. až 26. června na španělském okruhu Vila Real a 8. až 10. července na francouzském okruhu Magny-Cours. Po letní přestávce čeká účastníky finále, které se uskuteční ve dnech 30. září až 2. října na italském okruhu Imola.

petr-fulin-seat-leon-cup-racer-2016- (10)

Výsledky prvního závodu:

 1. PETR FULÍN (CZE) SEAT Leon Cup Racer
 2. René Münnich (GER) Honda Civic + 2.188
 3. Peter Rikli (SUI) Honda Civic + 5.841
 4. Norbert Nagy (HUN) SEAT Leon Cup Racer + 18.414
 5. Kris Richard (SUI) Honda Civic + 23.969
 6. Mladen Lalušić (SRB) SEAT Leon Cup Racer + 28.156
 7. Christjohannes Schreiber (SUI) SEAT Leon Cup Racer + 28.993
 8. Alexandr Artemyev (KAZ) SEAT Leon Cup Racer + 29.661
 9. Fábio Mota (POR) SEAT Leon Cup Racer + 29.988
 10. Pierre Humbert (FRA) SEAT Leon Cup Racer + 30.037

Výsledky druhého závodu:

 1. PETR FULÍN (CZE) SEAT Leon Cup Racer
 2. Peter Rikli (SUI) Honda Civic + 7.216
 3. Norbert Nagy (HUN) SEAT Leon Cup Racer + 8.344
 4. Alexandr Artemyev (KAZ) SEAT Leon Cup Racer + 9.338
 5. Mladen Lalušić (SRB) SEAT Leon Cup Racer + 21.459
 6. Pierra Humbert (FRA) SEAT Leon Cup Racer + 21.716
 7. Igor Stefanovski (MKD) SEAT Leon Cup Racer + 27.685
 8. Christjohannes Schreiber (SUI) SEAT Leon Cup Racer + 41.640
 9. René Münnich (GER) Honda Civic + 41.661
 10. Nicklas Mackschin (GER) Ford Fiesta + 1 kolo

petr-fulin-seat-leon-cup-racer-2016- (9)

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru