Petr Fulín, dvojnásobný šampion v evropském poháru cestovních vozů FIA ETCC (European Touring Car Cup) a dvojnásobný vítěz Zlatého volantu, již o tomto víkendu odstartuje se svým novým závodním vozem SEAT Leon Cup Racer do nové sezony ETCC 2015, a zahájí tak svou snahu o obhajobu dvou mistrovských titulů v ETCC z předchozích dvou let. První podnik evropského poháru cestovních vozů ETCC 2015 se jede na maďarském okruhu Hungaroring nedaleko Budapešti, který je v kalendáři ETCC naprostou novinkou. Fulínův SEAT Leon Cup Racer je připravován zkušeným týmem Křenek Motorsport za podpory českého importéra vozů SEAT.

petr-fulin-seat-leon-cup-racer-testovani-slovakiaring-01

„Stejně jako Petr Fulín a všichni z týmu Křenek Motorsport se už nemůžeme dočkat ostrého startu nové sezony ETCC. Petrovi držíme palce, aby mu první závod s novým závodním vozem SEAT Leon Cup Racer vyšel přesně podle jeho představ, a získal tak dobrou výchozí pozici do dalších letošních závodů. Věřím, že se na Hungaroring vypraví i velký počet českých fanoušků motoristického sportu a společně s námi Petra Fulína náležitě podpoří,“ říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika.

Nejlepší český okruhový jezdec současnosti se na start sezony v uplynulých měsících se svým týmem pečlivě připravoval. „Po testu na Slovakiaringu jsme byli spokojeni, ale pro Hungaroring máme určitě rezervy v nastavení. Víme však, na co se zaměřit,“ říká před startem prvního závodního víkendu letošní sezony Petr Fulín, který po loňské sezoně přesedlal z BMW 320si na SEAT Leon Cup Racer.

Petr Fulín se ke značce SEAT vrací po čtyřech letech a v ETCC bude mít velkou konkurenci. „Startovní listina naší kategorie ukazuje, že sezona nebude vůbec jednoduchá. Mezi soupeři nejsou žádní outsideři. Někteří z nich závodí s vozy SEAT dlouhodobě a získali už i zkušenosti s novým Leonem, například v loňském Eurocupu. V poli bude i soupeř, který se loni probojoval na stupně vítězů v závodě mistrovství světa,“ hodnotí Petr Fulín před prvním závodem své konkurenty.

petr-fulín-seat-leon-cup-racer

Jaký je skutečný potenciál jednotlivých jezdců a týmů, prozradí už o tomto víkendu první ostré souboje na Hungaroringu. Sobotní kvalifikace určí postavení na startu pro nedělní závod, který odstartuje po desáté hodině. Pro Petra Fulína tím začne boj o případný třetí titul. „Čeká nás hodně práce, první závody určitě budou o dalším poznávání vozu. Po dlouhé zimní pauze se už ale těším a pro výsledek udělám s týmem maximum,“ uzavírá Petr Fulín svou přípravu na první podnik roku.

Přečtěte si také:  V Česku na jaře otevře muzeum Svět škodovek. Podívejte se na příběhy aut a fotogalerii toho, co bude k vidění

Fanoušci, kteří se na Hungaroring nedostanou, mohou sledovat výkony Petra Fulína v prvním letošním závodě ETCC prostřednictvím časomíry na webové stránce mstworld.com. Fulínovy dojmy po jednotlivých jízdách budou průběžně zveřejňovány na facebookových stránkách VEKRA Racing Team či Petr Fulín. Záznam obou závodů odvysílá televizní stanice Eurosport, a to 5. května od 18.00 na kanálu Eurosport 2.

Harmonogram závodního víkendu ETCC na Hungaroringu:

 • pátek 1. května
  – 13.45 test č. 1
 • sobota 2. května
  – 09.45 test č. 2
  – 13.30 trénink
  – 15.45 kvalifikace
 • neděle 3. května
  – 08.45 warm-up
  – 10.05 závod č. 1
  – 11.10 závod č. 2

petr-fulin-seat-leon-cup-racer-testovani-slovakiaring-03