Petr Fulín, dvojnásobný šampion v evropském poháru cestovních vozů FIA ETCC (European Touring Car Cup) a dvojnásobný vítěz Zlatého volantu, se pilně připravuje na novou sezonu, která odstartuje již za měsíc na maďarském okruhu Hungaroring. Během ladění nového závodního vozu SEAT Leon Cup Racer na mosteckém okruhu si udělal čas také na své malé i velké fanoušky, jimž rozdával radost hned dvakrát.

Nejtalentovanější český okruhový jezdec současnosti nejprve svezl po mosteckém okruhu v rámci natáčení televizního pořadu „Kousek nebe“ čtrnáctiletého Víťu Schneidera, který už pět let bojuje s rakovinou, a svezení po boku závodního profesionála bylo jeho velkým snem. „V Mostě jsme testovali náš nový závodní SEAT Leon Cup Racer pro blížící se začátek sezony a při té příležitosti jsem neváhal a s Víťou odjel pár kol s civilním i závodním Leonem. Bylo fajn sledovat zájem mladého fanouška, oba jsme si to moc užili,“ řekl k natáčení Petr Fulín.

Podruhé zavítal Petr Fulín se svým novým závodním vozem SEAT Leon Cup Racer na závodní okruh v Mostě o uplynulém víkendu. V rámci akce „The Most AUTOSHOW“ představil dvěma tisícům diváků nový Leon Cup Racer v barvách českého zastoupení značky SEAT a týmu Křenek Motorsport. O svezení v tomto atraktivním závodním stroji na sedadle spolujezdce byl mezi návštěvníky velký zájem. Nedělní program na mosteckém okruhu vyvrcholil fotografováním zpěváka Kamila Střihavky s dětmi z projektu Klokánek pro plánovaný kalendář O snech, v němž nebude chybět ani Leon Cup Racer Petra Fulína.

Petra Fulína čeká během dubna intenzivní testování nového vozu SEAT Leon Cup Racer a kromě toho plánuje i další setkání se svými fanoušky, aby jim předvedl svou novou závodní techniku, s níž hodlá obhájit loňský titul v evropském poháru cestovních vozů ETCC.

SEAT Leon Cup Racer je díky dvěma verzím pro krátké a vytrvalostní závody ideální pro extrémně širokou škálu závodních seriálů od ETCC až po VLN Endurance Cup na Nürburgringu. Jeho základem je prodejně mimořádně úspěšná aktuální generace modelové řady SEAT Leon, jejíž sportovní kvality jsou vysoce oceňovány zákazníky i motoristickými novináři.

Přečtěte si také:  V Česku na jaře otevře muzeum Svět škodovek. Podívejte se na příběhy aut a fotogalerii toho, co bude k vidění

Přední kola pohání dvoulitrový čtyřválec 2.0 TSI, který dosahuje díky přeplňování turbodmychadlem a přímému vstřikování benzinu nejvyššího výkonu 243 kW/330 koní a maximálního točivého momentu 400 Nm, prostřednictvím šestistupňové dvouspojkové převodovky DSG. Průjezdy zatáčkami zrychluje elektronicky řízená uzávěrka diferenciálu. Závodní vůz SEAT Leon Cup Racer s hmotností 1150 kg má rozvor 2666 mm, vnější délku 4363 mm a šířku 1950 mm.

SEAT má se závody cestovních vozů velké zkušenosti a s novým okruhovým závodním vozem Leon Cup Racer hodlá navázat na skvělé sportovní úspěchy z uplynulých let, v nichž SEAT Leon patřil mezi nejúspěšnější závodní cestovní vozy – například v letech 2008 a 2009 získal SEAT Leon TDI mistrovské tituly WTCC (FIA World Touring Car Championship) v hodnocení jezdců i značek a seriály SEAT Leon Supercopa a Eurocup patří mezi nejoblíbenější pohárové závody v motoristickém sportu.