Petr Fulín a SEAT Leon Cup Racer míří na Slovakiaring

Autor: Tisková zpráva - 19. 6. 2015


Petr Fulín, dvojnásobný šampion v evropském poháru cestovních vozů FIA ETCC (European Touring Car Cup) a dvojnásobný vítěz Zlatého volantu, bude již tento víkend bojovat se svým závodním vozem SEAT Leon Cup Racer o další mistrovské body v seriálu ETCC na slovenském závodním okruhu Slovakiaring. Petr Fulín má po dvou třetích místech v úvodním klání sezony Evropského poháru cestovních vozů na Hungaroringu pouze dvoubodovou ztrátu na čelo průběžného pořadí a na Slovakiaring míří s vědomím, že je to okruh, kde se mu v minulosti dařilo a kde během všech uplynulých ročníků dokázal vyhrát alespoň jeden závod.

IMG 5244_3543x2362 small

„Petr Fulín předvedl v Maďarsku s Leonem Cup Racer skvělé výkony a věřím, že v druhém závodě letošní sezony na ně naváže a bude navzdory hmotnostnímu hendikepu ještě úspěšnější. Za celý tým českého importéra vozů SEAT přeji Petrovi hodně štěstí v obou víkendových závodech na Slovakiaringu a zároveň bych rád pozval všechny fanoušky motoristického sportu ke sledování napínavých soubojů v druhém letošním podniku cestovních vozů ETCC, ať už přímo na Slovakiaringu, nebo na internetu či v televizi. Jsem přesvědčen, že to bude opět atraktivní podívaná,“ říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika.

Podle pravidel kategorie Single Make Trophy nastoupí Petr Fulín a jeho SEAT Leon Cup Racer na start s hmotností, která bude na základě výsledků z předchozích závodů v Maďarsku o téměř 30 kilogramů vyšší. Navzdory tomuto hendikepu neskrývá český jezdec optimismus: „Na závody se těšíme, na Slovensku se nám vždycky dařilo, trať má hezký profil.“

Závodní víkend na Slovakiaringu začíná už v pátek. Páteční a sobotní testovací jízdy budou pro tým Křenek Motorsport další příležitostí k optimalizaci nastavení nového závodního vozu SEAT Leon Cup Racer. „Na Slovakiaringu jsme sice před sezonou testovali, ale naše práce nikdy nekončí. Proto oba testy i trénink chceme využít k posunu našeho nastavení, abychom mohli navázat na předchozí úspěchy na této trati,“ uzavírá průběžně třetí muž tabulky Petr Fulín, který na čelo ztrácí pouhé dva body.

Fanoušci, kteří se na Slovakiaring nedostanou, mohou sledovat výkony Petra Fulína prostřednictvím časomíry na stránce wtcc.motorstools.com. Fulínovy dojmy po jednotlivých jízdách budou průběžně zveřejňovány na facebookových stránkách VEKRA Racing Team či Petr Fulín. Záznam obou závodů na Slovakiaringu odvysílá televizní stanice Eurosport, a to 23. června od 18.00 na kanálu Eurosport 2.

FRYB6830_3543x2362 small

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru