Poučku o tom, že auto není trezor, jistě každý z nás zná. Přesto řada řidičů, ale i ostatních členů posádky na tento fakt zapomíná. Nebo jej ignorují s tím, že jim se přece nic nestane. Ovšem zloději jsou v prvé řadě všímaví a v druhé řadě velmi rychlí. Jak ukazuje video z amerického Houstnu, stačí jim jen pár sekund k tomu, aby udělali škodu klidně i za statisíce.

Video zachycuje mladého muže, který se svým autem zaparkuje vedle Tesly Model 3. Chvíli se nic neděje, muž má prostě jen otevřené dveře. Ovšem pak se začne ochomýtat kolem tesly, párkrát nakoukne dovnitř a během dvou sekund pak rozbíjí okno, vytáhne batoh a mizí pryč.

Nepočítal ovšem s tím, že elektromobily Tesla mají chytrý bezpečnostní kamerový systém, který automobilka pojmenovala jako Sentry Mode. Ten monitoruje dění kolem auta a v minulosti několikrát zachytil vandaly či viníky nehod, kteří doufali, že si jich nikdo nevšiml. A i v tomto případě s největší pravděpodobností pomůže k dopadení zloděje, protože zachytil celou jeho tvář.

Přečtěte si také:  Tesla zachytila dalšího vandala. Klíčem ji objel až na kov

Nejzajímavější nám na tom přijde to, že bychom si bývali mysleli, že se zloději snaží být nenápadní. Ovšem ten, který je zachycen na video, má na sobě oblečenou reflexní vestu. To už hraničí s drzostí, která mu ale právě díky Sentry Mode s největší pravděpodobností neprojde.