Asi každý, kdo má doma nějakého toho psího miláčka ví, že když ho nechá doma samotného, nějak se pomstí. Ten náš třeba počůrá, co může, a to i když svou potřebu ráno vykoná na zahradě. A navíc, když pak dostane pořádně vynadáno, ještě se rozčiluje. No jo, ale stejně ho miluju a nedala bych ho ani za jackpot ve Sportce. Každý na to má ale jiný názor, i když možná trošku pochopitelný…

Aston Martin DB9 Volante
ilustrační foto: Aston Martin DB9 Volante

Royston Grimstead je majitelem stavební firmy, a protože se mu daří, mhl si pořídit Aston Martin DB9 Volante. Krásné, skvělé a zatraceně drahé auto. Takové si člověk koupí za odměnu. Tenhle chlapík navíc měl doma čtyřletého křížence Border kolie a kokršpaněla. Byla to psí slečna, která prý nikdy nedělala žádné problémy, až do toho jednoho osudného dne.

Sám majitel to popisuje tak, že přemýšlel, že by si k ní pořídil ještě jednoho pejska. A nejspíš to prý fenka „slyšela“, a protože se o rodinný krb a přízeň páníčka nechtěla dělit, využila jedné volné chvilky k pořádnému průšvihu. Když si Royston jednoho rána odběhl a svůj Aston Martin nechal na zahradě, fenka se prostě rozhodla, že by potřeboval trochu poupravit. Vyhlédla si k tomu pravý přední blatník. Okousala ho tak dokonale, že vznikla škoda asi 3 000 liber, tedy necelých 100 000 korun. Když přišel majitel domů, chvíli si myslel že fenka chytla nějakého ptáka, protože nepořádek vypadal jako peří. Během chvilky ale zjistil, že jde o skelné vlákno z blatníku vozu. Nejen tedy, že nakonec upustil od koupi druhého psího přítele, ale i fenka putovala do jiné rodiny.

Neumím si představit, že bych jednou přišla domů a zjistila, že si můj pejsek udělal z mého auta kousátko. Co byste dělali vy?

Aston Martin DB9 Volante

Aston Martin DB9 Volante

-AR-