Současní úpravci se předhánějí v tom, který vyšroubuje výkon upravovaného auta k výrazně vyššímu číslu. Ani společnost Performmaster se v rámci své práce držela, co se výkonu týče, celkem při zemi, pokud se to tak dá říct. A decentní nebyli ani v případě designu. Jejich projekt dostal označení G805, a jak už asi tušíte, číslovky odkazují na počet koní.

Než se ale podíváme na technické úpravy, projdeme si ty designové. Ty jsou na první pohled naprosto nepřehlédnutelné. Ostatně Mercedes-AMG G 63 už je sám o sobě dost nepřehlédnutelný. Přesto mu ale úpravce nadělil ještě agresivnější vzhled. To především díky novému bodykitu, jehož součástí jsou nové nárazníky, kapota i blatníky. Jiná je také maska nebo zadní křídlo. Vše je samozřejmě z karbonu.

Přečtěte si také:  Motory V8 u AMG ještě aspoň 10 let zůstanou. Stanou se ale výrazně vzácnějšími

A teď konečně to důležité, tedy technika auta. Ta zůstala částečné sériová, žádné velké výměny dílů motoru nebo snad převodovky se nekonaly. Úpravce sice ponechal čtyřlitrový osmiválec, ale vyměnil mu turbodmychadla a i řídící jednotku, kterou přeprogramovali. Výsledkem je výkon 805 koní a točivý moment 1020 Nm. Jde o poměrně slušný skok od sérové verze, která nabízí „jen“ 585 koní a 850 Nm. Maximální rychlost se pak po úpravě zastaví na 260 km/h. Sériové verze kvůli omezovači zvládne jen 220 km/h.

Konkrétní cenu úpravce neprozradil, nicméně je možné si pořídit třeba jen některou z částí úpravy. Potvrdil ale, že vše, co s autem udělali je v souladu s přísnými německými homologacemi TÜV.

Přidat komentář