Oslava počtu sledujících se zvrhla v parádní přestavbu Pandy na elektromobil

Autor: Anina Russová -   17. 1. 2020


Dnešní doba se ve velkém poměřuje na počet sledujících. Nebudeme tu řešit, jestli je to dobře nebo ne, berme to prostě tak, jak to je. Někdy má ale to jedno jediné číslo celkem zajímavé dopady. Třeba když jedna italská firma věnující se klasickým autům nasbírá na Instagramu půl milionu sledujících. Jde o firmu Car&Vintage.

Ještě si dovolíme malou vsuvku. Právě příklad této firmy ukazuje, že Facebook ztrácí na popularitě. Právě na této sociální síti mají jen něco přes 5000 sledujících. Instagram holt vládne světu.

Ale zpět do automobilového světa. Aby tihle Italové ukázali, jak moc jsou za své fanoušky vděční, rozhodli se nechat postavit velmi speciální Fiat Panda. Tou vpravdě extrémní přestavbou pověřili italskou dílnu Garage Italia Customs. A ta se svého úkolu zhostila se ctí.

„Kar_masutra“: Garage Italia Customs představují Fiat 500 s motivy z Kámasútry

Vzali úplně obyčejný původní Fiat Panda 4×4, prý ani nebyl v moc dobrém stavu. Celý jej odstrojili, každý díl karoserie dali do pořádku a nalakovali velmi zajímavou zelenou barvou. Podobnou vozily staré škodovky, pamatujete? To ale není ta největší změna, s tím bychom vás ani neobtěžovali. To opravdu zajímavé se stalo pod tou opravenou kapotou. Původní spalovací motor totiž nahradil agregát pracující jen s elektřinou.

Nový elektromotor vzešel od společnosti Newtron a velmi nás zaujal fakt, že byl spárován s původní převodovkou. Celkem by nás zajímalo, jak to funguje… Výsledné hodnoty nové jednotky nejsou nijak elektrizující. Auto je s ním schopno vyvinout rychlost maximálně 115 km/h, přičemž dojezd na jedno nabití je asi 100 km. Nic moc, ale do úzkých italských uliček je to dostatečné. Tvůrce tohoto projektu tvrdí, že dobíjení zabere něco mezi třemi a osmi hodinami, to v závislosti na zdroji energie. Nabíjecí port pak je důmyslně ukrytý pod původní krytkou palivového hrdla.

Italové mají v plánu postavit celkem pět takových upravených Pand. Tato první je v zelené barvě a s pohonem všech kol a proto dostala název Pandina Jones. Další bude Panderis, která vznikne pro italské zakázkové pánské krejčovství Vitale Barberis Canonico. Třetí bude Pandoro, která bude pro módní návrhářku Martu Ferri. Vznikne také Pand’Art určená pro sběratele aut a majitele jedinečné galerie plné krásných automobilových skvostů L’Art de L’Automobile Arthura Kara. A poslední bude 00Panda pro zatím blíže neurčeného tajného agenta. 

Štítky: , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *