Originální prototyp Porsche 959 na prodej v aukci

Autor: Anina Russová - 15. 1. 2013


Sběratelé exkluzivných vozů mají jedinečnou šanci splnit si svůj sen. Do aukce jde v americkém Scottsdale legenda v podobě Porsche 959 navíc v naprostu původním a funkčním stavu! Ale není to obyčejné Porsche 959, je to testovací prototyp! Aukční síň Barrett-Jackson je sice zvyklá na opravdu jedinečné kousky, ale tohle je přeci jen ještě o něco víc… Je to jeden z pouhých dvou prototypů z roku 1986, které zbyly a jsou funkční. Možná i proto zatím není známá vyvolávací cena tohoto vozu. Asi pro jistotu… :)

Porsche 959 se začalo vyrábět v roce 1986. Jeho produkce trvala pouhé 3 roky a původně se s ním Porsche plánovalo účastnit závodů rallye skupiny B. Dá se říci, že šlo o první sportovní vůz, který disponoval pohonem všech čtyř kol. Do roku 1987 dokonce hrdě ukazoval zadní světla tenkrát superrychlému Ferrari F40. Pod kapotou Porsche 959 se ukrývá vzduchem chlazený šestiválec, s vodou chlazenými hlavami válců a s objemem 2,8 litru. Silnici dokázal rozcupovat na kousky silou 331 kW/443 koní.

Je sice pravda, že toto Porsche 959 není na běžné silnice stavěné a ani do provozu nesmí, ale budoucí majitele může hřát u srdce fakt, že tomuto autu cena jen a jen poroste a na okruhu bude král, a v běžném provoze to nerozbije

[nggallery id=1837]

-AR-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru