Opravdu velký sraz Mustangů. Sjelo se jich tolik, že je z toho rekord

Autor: Anina Russová - 13. 9. 2019


V Americe je Ford Mustang něco jako u nás Škoda Fabia. Vlastně docela obyčejné auto, za kterým se rozhodně neohlédne tolik lidí jako v Evropě. Na starém kontinentu se z něj stala legenda, kterou lidé milují. Dokazuje to i sraz Mustangů, který před pár dny proběhl v Belgii, konkrétně na testovacím polygonu samotné automobilky Lommel Proving Ground.

Celkem se tam potkalo neskutečných 1326 Fordů Mustang všech barev, generací, stavu i motorizací. Aby byl rekord platný, musela se všechna auta vejít na jedno místo. Nebylo to snadné, ale jak vidno z přiloženého videa, povedlo se.

Zorganizovat tolik lidí a aut chtělo pomalu matematické myšlení a desítky organizátorů i z řad zaměstnanců Fordu, ale výsledek je jednoznačně fantastický. K jeho zaznamenání bylo potřeba 100 zaměstnanců světa rekordů, kteří rekord následně potvrdili.

Mimochodem, právě v Belgii je Ford s Mustangem úspěšnější než kdekoliv jinde v Evropě. Jen v prvním pololetí letošního roku se v Belgii prodalo 5500 Mustangů, což je oproti první polovině roku 2018 nárůst o 3,7 %. Třešničkou na celé této parádní akci byl pak přelet vojenského letounu s názvem P51 Mustang, podle kterého se známé auto jmenuje.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru