karvina-oprava_silnice

Oprava ulice Borovského v Karviné míří do poslední etapy, část bude úplně uzavřena

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: ČTK (Protext), POLAR televize Ostrava - Foto: ČTK (Protext) - 12. 6. 2024


Řidiče čeká další omezení na ulici Borovského, která se v celé své délce 2669 metrů na etapy opravuje. Byla ve špatném stavu a rekonstrukci potřebovala. V Tuto chvíli probíhají práce na třetí etapě a dobíhají ještě i práce v etapě druhé.

„Jedná se převážně o práce dokončovací včetně terénních úprav. V rámci 3. etapy proběhla kompletní uzavírka ulice Borovského v místě napojení na ulici tř. 17. listopadu, což je I/67, a to ve dnech 5. – 7. 6. kdy proběhlo dokončení napojení na tuto silnici. Objízdná trasa vedla po silnici I/67 a 4688 ulice Kosmonautů,“ říká vedoucí střediska Karviná Správy silnic MSK Tomáš Danihlík.

Součástí třetí etapy je rekonstrukce odvodnění, lokální sanace podkladních vrstev a pokládka finálního asfaltu v místech napojení na místní komunikace. Byl také dokončen nový kruhový objezd s ulicí Na Kopci.

„Provoz je zde řízen kyvadlově na semafory a to od autobusové točny se zastávkou Karviná-Ráj Na Kopci po křižovatku s ulicí V Polích. Řidiči a veřejnost musí počítat s tím, že již v tomto týdnu se započne frézování komunikace pro 4. etapu, což je etapa poslední, tzn. od soboty 15. 6. až do 30. 6. budou naplno probíhat práce na 4. etapě,” dodává Danihlík.

V této době dojde k úplné uzavírce v úseku od komunikace V Polích až po hraniční přechod s Polskou republikou.

„Tato plná uzávěra je nutná z důvodu zvolené technologie opravy recyklace podkladních vrstev, na které pak přijde ten finální asfalt. Zároveň dojde k opravě obrubníků, jednořádků ze žulových kostek a odvodnění,” uzavírá Danihlík.

Objízdná trasa povede po ulici Těreškovová, Žižkova a Mickiewiczova.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru