O jízdě v protisměru píšeme na náš vkus až příliš často. Nejsme asi schopni pochopit, jak se to někomu ve střízlivém stavu povede. A když už ano, tak jak může pokračovat ve své jízdě dál. Ovšem s několika promile v krvi už chápeme, že se jednomu může stát asi cokoliv. .

Opilý jel v protisměru a pokusil se uplatit policisty. Marně

Další takový se před nedávnem objevil na Slovensku. A policisté si jej ještě dlouho zapamatují. 28letý řidič totiž ujel hned několik kilometrů po dálnici D2 v protisměru a moc ho to asi netrápilo. Policisté ho nakonec dostihli až u hraničního přechodu Čunovo – Rajka, kde mu také dali dýchnout. Výsledkem byla hodnota vyšší než dvě promile alkoholu v dechu.

Není se tedy co divit, že byl převezen na policejní stanici, kde už padlo obvinění z ohrožení pod vlivem alkoholu. Protože jde o cizince, konkrétně občana Srbska, celý proces obvinění a případného odsouzení, uvěznění nebo vyhoštění ze země proběhne ve zrychleném řízení. Vše má teď v rukou soudce, který musí rozhodnout, co s tímhle výtečníkem dál.

DRZOSŤ! PREHÁŇAL SA NA D2 V PROTISMERE A NAVYŠE MAL VYPITÉ

DRZOSŤ! PREHÁŇAL SA NA D2 V PROTISMERE A NAVYŠE MAL VYPITÉVčera krátko po 00.30 hod boli diaľniční policajti vyslaní na diaľnicu D2, kde malo jazdiť vozidlo v protismere. Osobné motorové vozidlo zn. Mercedes Benz bolo následne zastavené na hraničnom priechode Čunovo – Rajka a vodič podrobený vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu. Tá skončila s pozitívnym výsledkom – vodičovi bolo nameraných 0,99 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje 2,06 promile. Policajti 28-ročný štátneho príslušníka Srbska obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na príslušné policajné oddelenie. Bratislavskí dopravní policajti v tejto súvislosti začali trestné stíhanie vo veci ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Vec sa realizuje v tzv. „super rýchlom“ konaní, po vykonaní potrebných úkonov bol muž umiestnený v cele policajného zaistenia.

Zveřejnil(a) Polícia SR – Bratislavský kraj dne Pondělí 2. prosince 2019