Opilý jel v protisměru a pokusil se uplatit policisty. Marně

Od Anina Russová | 2. 12. 2019 0

Na silnicích je možné potkat a zažít asi cokoliv. Jízda v protisměru nás bohužel už nepřekvapí. Takových řidičů je celá řada, ovšem málokdy má jejich počínání takovou dohru, jako v případě 44letého řidiče, kterého stavěla hlídka minulý týden v Letňanech.

83letý senior vjel dnes na dálnici D5 do protisměru a způsobil vážnou dopravní nehodu

Už to, že sedl za volant na mol, je celkem problém, za který by si býval vysloužil pokutu, trestné body a zákaz řízení. Vzhledem k tomu, že nakonec policistům nadýchal takřka dvě a půl promile, nejspíš by se nevyhnul ani vězení, nebo alespoň obecně prospěšným pracem. Jenomže ten trouba se rozhodl, že to na místě s policisty „vyřeší“ a nabídl jim úplatek.

Nejen, že nešlo, o kdo ví jak vysokou částku, ale navíc se tím dopustil vážnějšího trestného činu než jakým je jízda pod vlivem alkoholu. Naše zákony totiž fungují tak, že trest vždy přijde za ten horší průšvih, což je v tomto případě pokus o úplatek. Není se tedy čemu divit, že opilec byl převezen na policejní služebnu. V současné době mu hrozí vězení a to na dobu od jednoho roku do šesti let.