Opilý český řidič kamionu couval na dálnici – video

Autor: Anina Russová - 16. 4. 2016


Kamioňáci nemají zrovna dvakrát dobrou pověst. Zbytečně se předjíždějí, i když nesmí, za jízdy si čtou nebo se dívají na televizi a čas od času to vypadá, že za tím volantem vůbec nepřemýšlí. Samozřejmě nechceme házet všechny do jednoho pytle! Určitě jsou i mezi kamioňáky tací, kteří používají zdravý rozum a dodržují dopravní předpisy. Nicméně řidič z České republiky z přiloženého videa mezi ty slušné rozhodně nepatří.

Jmenuje se František Formánek a je mu 56 let. Využil toho, že ve Velké Británii je povoleno sednout za volant s až 0,8 promile alkoholu v krvi. Nicméně se přepočítal a v krvi měl alkoholu víc. Nejspíše kvůli tomu minul ten správný sjezd z dálnice, ale místo toho, aby dojel na ten další, naprosto nepochopitelně se rozhodl, že to zpátky na sjezd odcouvá, ani to mu ale nijak zvlášť nešlo. Navíc za plného provozu! Jen zázrakem se nic nestalo a nikomu neublížil.

Policie ve Velké Británii si s takovými hlavu moc neláme. Ačkoliv se incident odehrál už 1. března, tenhle řidič už dnes ví, že si za mřížemi chvilku pobude. Odsouzen byl na čtyři měsíce za jízdu pod vlivem alkoholu a na 6 měsíců za nebezpečnou jízdu. Na rok přišel o řidičský průkaz a z přepravní firmy, s jejímž kamionem předvedl to neuvěřitelné číslo, byl vyhozen.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru