V ČR se tento velikonoční zvyk příliš nepraktikuje, ale v mnoha zemích celého světa děti během Velikonoc hledají na zahradách i po bytech ukrytá vyzdobená vajíčka… Něco podobného nabízejí i modely Opel – víte, že na jejich palubě se ukrývají žraloci?

Žralok na neděli: Vtipný nápad malého chlapce

Vše začalo už před více než deseti lety, přesně jednoho nedělního odpoledne roku 2004, kdy designer Dietmar Finger pracoval doma na podobě interiéru tehdy připravovaného modelu Corsa. Přesněji řečeno jeho úkolem bylo dotáhnout do detailu podobu celkem nenápadného plastového panelu odkládací schránky před spolujezdcem, který je většinu času neviditelný, protože jej z boku zakrývají zavřené dveře. Aby plastová schránka měla patřičnou pevnost, musí mít panel výztužná žebra – a Dietmar Finger právě navrhoval tvar těchto žeber, když k němu do pokoje vešel jeho malý syn. Chvíli otce pozoroval a potom se zeptal: „Tati, proč tam nenakreslíš třeba žraloka?“ Designér si řekl: „Vlastně proč ne?“ a do struktury žebrování včlenil siluetu malého žraloka. A tak se zrodila celá „žraločí“ tradice!

Smysl pro detail: Od malých žraloků po modely v životní velikosti

Silueta žraloka v odkládací schránce Corsy se dostala do sériové výroby a v podobném duchu potom pokračovaly i modely Zafira, ADAM, Astra i vlajková loď Insignia. Žraloci v interiéru se stali v průběhu let charakteristickým identifikačním prvkem modelu značky Opel – a objevují se už nejenom v odkládacích schránkách před spolujezdcem.

Přečtěte si také:  Test Opel Crossland 1.2 Turbo (2021)

„Při uvádění nových modelů se někteří novináři už sami ptají, kde najdou naše žraloky,“ říká Karim Giordimaina, šéfdesigner interiérů vozů Opel. „Já sám povzbuzuji kolegy návrháře, aby na žraloky nezapomínali u žádného nového modelu. Tyto malé detaily charakterizují Opel a jeho filozofii: Snažíme se o maximální kvalitu každého detailu, chceme to ale dělat také vtipně a lidsky.“

Nepřekvapí proto, že mořští dravci v miniaturním formátu se ukrývají i v interiérech nových SUV modelů Opel Grandland X a Opel Crossland X. Díky nápovědě, kterou poskytl Karim Giordimaina, není příliš těžké odhalit, kde se žralok schovává v modelu Crossland X. Ale on se ukrývá i na palubě elegantní novinky Grandland X – což může být dobrá příležitost pustit se do jeho hledání a prozkoumat SUV Opelu z úplně nové a dost netradiční perspektivy!