2023-opel-corsa-facelift- (1)

Opel představuje novou Corsu. Je to první Opel se 48V hybridním systémem

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Opel -  26. 5. 2023


Nový Opel Corsa se představuje. Na trhu se modernizované provedení objeví už v tomto roce. Corsa bude ještě výraznější, emotivnější a její ovládání ještě intuitivnější. Novinka, která dostala mj. zcela nový elektrický a hybridní pohon, posouvá tradičně silnou nabídku Opelu ve třídě malých vozů na novou kvalitativní úroveň.

Nová Corsa potěší svým novým designem, kterému dominuje charakteristická tvář značky Opel Vizor a název modelu umístěný sebevědomě po celé šířce zádi. Díky nejmodernějším technologiím je řízení ještě příjemnější a méně namáhavé. Na přání nabízí nová Corsa plně digitální kokpit založený na platformě Snapdragon od Qualcomm Technologies1 s novým intuitivním infotainmentem a až 10-palcovým barevným dotykovým displejem. Neoslňující LED matrixové světlomety Intelli-Lux LED, které Corsa přinesla v roce 2019 do segmentu malých vozů, jsou nyní ještě lepší a přesnější – mají nově čtrnáct LED elementů a jejich výkonnější řídicí jednotka dokáže ještě lépe vykrývat osvětlený prostor tak, aby nehrozilo oslnění protijedoucích vozů.

Přečtěte si také:  Švédové ruší dotace na elektromobily a sníží poměr biosložky v palivu

Nejnovější verze bestselleru třídy malých vozů se může pochlubit špičkovými technologiemi i pod kapotou. BEV verze Corsa Electric nyní přichází s vyššími výkony díky vylepšené baterii, která umožňuje dojezd až 402 kilometrů (dle WLTP). A v nabídce pohonů jsou i další výrazné novinky: Corsa se stává prvním Opelem, který bude k dispozici i jako hybrid se 48-voltovým systémem. Zákazníci mají na výběr od čistě bateriového pohonu přes hybridní verzi až po modely poháněné vysoce účinnými spalovacími motory, které v tomto segmentu nemají konkurenci.

2023-opel-corsa-facelift-2

„Corsa je bestsellerem už více než 40 let. V posledních dvou letech je Corsa nejprodávanějším malým autem v Německu a v roce 2021 se stala vůbec nejprodávanějším autem ve Velké Británii. Tyto úspěchy jsou pro nás potvrzením, že jdeme správným směrem a motivují nás k dalšímu zlepšování. Nová Corsa je ještě modernější, ještě emotivnější a po všech stránkách lepší. Svým atraktivním designem, nejmodernějšími technologiemi z vyšších segmentů a novou, lokálně bezemisní elektrickou a hybridní technologií chce Corsa zákazníky inspirovat a ukázat jim, co mohou od moderního malého vozu očekávat,“ říká Florian Huettl, generální ředitel automobilky Opel.

Výrazný design plný emocí: Nová Corsa s tváří Opel Vizor

Dokonalé proporce a preciznost do nejmenšího detailu, to vše zabaleno do odvážného a čistého designu – to je nový Opel Corsa. Designéři udělali z malého automobilového bestselleru ještě modernější a ještě stylovější vůz. Nejvýraznějším prvkem je nezaměnitelný Opel Vizor, charakteristická tvář značky, který zdobí všechny nové modely značky Opel. Černý „vizor“ kryje celou přední část Corsy a dokonale integruje masku chladiče, LED světlomety i centrálně umístěné logo značky. V závislosti na stupni výbavy je logo Opelu vyvedeno v černé nebo matně stříbrné barvě. Designové „nasávací otvory vzduchu“ ve spodní části předního nárazníku jsou větší a výraznější než dříve, takže Corsa má ještě sebevědomější výraz.

Přečtěte si také:  Mezi rohlíky, salámy a mraženou pizzou můžete koupit i dobíjecí wallbox pro elektromobily. České supermarkety rozšiřují nabídku

Při pohledu z boku nová Corsa zaujme svými charakteristickými liniemi. Originálně řešený C-sloupek umožňuje střeše (která je v závislosti na stupni výbavy dodávána i v černé barvě) jakoby levitovat nad vozem. Poprvé je pro Corsu k dispozici také šedý lak Grafik Grey, díky jemuž novinka zazáří ve zcela novém lesku.

2023-opel-corsa-facelift-3

Intuitivní a propracovaný kokpit

Díky mnoha novým prvkům dokáže Corsa v interiéru nabídnout moderní svěží atmosféru. K tomu přispívají nové vzory čalounění sedadel, nová řadicí páka i design volantu. Vrcholem – vizuálně i technicky – je volitelný plně digitální kokpit s novým infotainmentem. Integrovaná platforma Snapdragon od Qualcomm Technologies1 využívá vylepšenou grafiku, multimédia, počítačové modelování a umělou inteligenci (AI). Kokpit se díky tomu může dokonale přizpůsobit preferencím různých cestujících.

Stejně jako v případě nové Astry, také u nové Corsy šli její tvůrci cestou digitálního detoxu: Navigační systém dostal hlasové ovládání „Hey Opel“ a bezdrátovou aktualizaci. 10-palcové barevné dotykové displeje navigačního a multimediálního systému jsou ještě přehlednější a všechny důležité informace zobrazují ve zlomcích sekund. A nováček Opelu má v rukávu ještě další trumf: Smartfony kompatibilní s Apple CarPlay a Android Auto budou k multimediálním systémům vozu a dobíjení připojeny poprvé bezdrátově.

Přečtěte si také:  Na poslední cestu v tichu a s hvězdnou oblohou. Tesla Model 3 jako pohřební vůz rozhodně má styl

Ještě výkonnější: Matrixové světlomety Intelli-Lux LED se 14 LED elementy

Už od roku 2019 dokazují adaptivní neoslňující matrixové světlomety Intelli-Lux LED jak Corsa zpřístupňuje vysoce vyspělé inovace i pro zákazníky ze segmentu malých vozů. Inženýři neustále pracují na dalším vývoji a nová Corsa těží z tohoto závazku. Celkem čtrnáct namísto osmi LED elementů zajišťuje dokonalé osvětlení silnice bez oslňování ostatních řidičů.

Řidič má k dispozici celou řadu dalších moderních asistenčních systémů, které usnadňují řízení a ovládání vozu. Nabídka sahá od nové panoramatické couvací kamery s vysokým rozlišením přes adaptivní tempomat a omezovač rychlosti a ochranu boků až po systém varování před čelní kolizí s automatickým nouzovým brzděním a detekcí chodců.

2023-opel-corsa-facelift-5

Více výkonů, nižší spotřeba: Corsa Electric s vylepšenou baterií a nové motory

Opel se v horizontu roku 2028 stane v Evropě plně elektrickou značkou – již dnes je elektrifikováno 12 jeho modelů. Corsa byla průkopníkem v demokratizaci bateriových elektrických pohonů a není divu, že Corsa-e získala v roce 2020 cenu „Zlatý volant“. Nová plně elektrická Corsa Electric garantuje lokálně bezemisní jízdu a díky vyššímu výkonu a vylepšené baterii nabízí i delší dojezd.

Přečtěte si také:  Tesla přeskočila škodovku. V Česku registrovala víc elektromobilů

Corsa Electric vyjede ve dvou výkonových verzích: Základem bude známý systém o výkonu 100 kW/136 koní se kterým má vůz dojezd až 357 kilometrů2. Vyšší verze o výkonu 115 kW/156 koní se potom chlubí dojezdem až 402 kilometrů (dle WLTP). Corsa Electric je tedy nejenom mimořádně efektivní, ale mohutný točivý moment 260 Nm je zárukou i příjemně dynamické jízdy. Na veřejných rychlonabíječkách se baterie Corsy Electric nabije na 80 procent své kapacity během pouhých 30 minut.

S novou Corsou Opel poprvé nabídne svým zákazníkům také hybridní pohon se 48 V architekturou. A tradiční spalovací motory o výkonech 74 kW/100 koní a 100 kW/136 koní dostanou nové dvouspojkové automatické převodovky.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *