2021-elektromobil-Opel_Manta_GSe_ElektroMOD- (1)

Opel Manta GSe ElektroMOD oceněn za úspěšnou reinterpretaci odkazu modelů historie do současnosti

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Opel - Tisková zpráva - 30. 1. 2022


Když se i řidiči velkého SUV nebo luxusního modelu zastaví a s neskrývaným obdivem se zahledí na jedinečnou „neo-klasiku“, pak se můžete vsadit, že se zastavili u originálního Opelu Manta GSe ElektroMOD. To je skutečná stylová ikona, tradicionalista ve zcela novém, inovativním obleku – ostatně tak unikátní prototyp automobilky Opel ohodnotila i porota letošní výstavy automobilové krásy Festival Automobile International.

Dvanáct odborníků ze světa motoristického sportu, architektury, módy, designu, kultury a médií udělilo Opelu Manta GSe ElektroMOD „velkou cenu“ Grand Prix du Festival za úspěšnou reinterpretaci odkazu modelů historie do vysoce aktuální podoby. Manta GSe ElektroMOD je zkrátka živoucí legenda, kterou nadšenci z německého Rüsselsheimu přizpůsobili budoucnosti s obrovským citem pro každý detail.

Přečtěte si také:  Citroën Oli je koncept praktického elektrického pick-upu. Přiváží spoustu netradičních řešení

Čistě akumulátorové kupé je stejně sportovní jako originální Opel Manta, a otevřeně naznačuje své ambice už svým označením: „ElektroMOD“. MOD totiž znamená změnu, technické a stylistické MODifikace. Je to vůz, který vyvolává emoce, za kterým se i díky jeho neonově žlutému laku a kontrastní černé kapotě každý otočí. A nese si i aktuální designovou DNA značky Opel – čelní maskou Pixel-Vizor se vůz okamžitě identifikuje do rodiny automobilů Opel.

Opel Manta GSe ElektroMOD je klasické kupé v moderním hávu. Je to elektromobil, ale má manuální převodovku

V interiéru, který je vybaven nejnovějšími digitálními technologiemi, není místo pro retro nostalgii: Tradiční kulaté analogové přístroje jsou historií, místo toho se před řidičem klene široký a čistě stylizovaný Pure Panel se dvěma širokoúhlými obrazovkami.

Přečtěte si také:  Stát plánuje koupit stovky elektromobilů. Mají vyjít na asi 750 milionů korun

Elektrický Opel Manta GSe ElektroMOD je holdem skvělé historii německého výrobce i jeho závazkem k udržitelné mobilitě budoucnosti bez emisí. Výstava Festival Automobile International, která se letos v Paříži konala už po 37., oceňuje nejkrásnější, nejúspěšnější a nejpokrokovější automobilové projekty roku.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek