Opel_Manta_GSe_ElektroMOD

Opel Manta GSe ElektroMOD je elektrický koncept legendárního kupé

Autor: Tisková zpráva - Zdroj a foto: Opel - 17. 3. 2021


Opel na silnice právě vypouští nejnovější elektromobil Mokka-e, ale zároveň přichází s dalším elektrickým projektem. Představuje kupé Opel Manta GSe ElektroMOD – vůz, který se vrací k legendární Mantě z roku 1970 a současně dává další impuls sílícímu fenoménu „Resto-Mod“ automobilů.

Čím se Resto-Mod vozy vyznačují?

Jasně to vysvětluje rozklíčování zkratek „Resto“, jako „restaurovaný“ a „Mod“, jako „modifikovaný, upravený…“.

Přečtěte si také:  Světovým autem roku bude elektromobil, do finále se auta se spalovacím motorem nedostala

Jde tedy o technicky dokonale zrestaurované historické vozy, které jsou zároveň vybaveny nejmodernějšími technologiemi nebo jim tvůrci propůjčili unikátní designové prvky. A přesně podle této filozofie dostala Manta GSe ElektroMOD moderní elektrický pohon.

K odkazu historických průkopnických prototypů se tato Manta hlásí i německy psaným označením „Elektro“ s „k“ uprostřed, což zase odkazuje na zajímavý projekt Opel Elektro GT, který před půl stoletím vytvořil několik světových rekordů v kategorii elektrických vozidel.

1971-opel-elektro-gt
Opel Elektro GT (1971)

Díky elektrickému pohonu bez emisí se projekt Opel Manta GSe ElektroMOD stává nesmrtelným, protože jej neohrozí dostupnost starých náhradních dílů pro motor a nezastaví jej ani chystané zákazy provozu starších automobilů se spalovacími motory. Transformace Manty do prototypu ElektroMOD dokládá, jak nadčasové jsou křivky vozu původem z roku 1970. Výrazný a přímočarý styling půlstoletí starého modelu stále odpovídá aktuální designerské filozofii značky Opel. Sebevědomá Manta GSe ElektroMOD otvírá novou kapitolu své existence: Elektrickou, bezemisní a plnou emocí.

Přečtěte si také:  Mercedes-Benz EQE je možné objednávat. Základní cena se vešla pod 2 miliony

Opel Manta GSe ElektroMOD zcela přirozeně sleduje „elektrickou cestu“ značky Opel k její plné elektrifikaci. V horizontu roku 2024 bude v každé modelové řadě německé automobilky nejméně jedna verze poháněná elektřinou. Zákazníci budou mít na výběr mezi BEV elektromobily (jako např. současná Corsa-e, Mokka-e) nebo PHEV hybridy (jako např. současný Grandland X Hybrid4). Už nyní mohou zákazníci objednávat i elektrické užitkové vozy Vivaro-e nebo Combo-e, další budou rychle následovat…

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek