Test Opel Insignia Country Tourer 2.0 BiTurbo CDTI 154 kW AT8 4×4

Během dnešního dne si v kancelářích značky Opel v německém Rüsselsheimu a Kaiserslauternu dali dostaveníčko policisté, kteří zde velmi usilovně pátrali po důkazech, které by potvrdily podezření tamních úřadů na fakt, že se Opel řadí k automobilkám, jež podváděly při testování emisí. Opel pro německý tisk tuto razii potvrdil, ale s ohledem na probíhající vyšetřování se k celé věci odmítl blíže vyjádřit. Zástupci značky německému tisku jen potvrdili, že s úřady na všem spolupracují a že obvinění není založeno na pravdě, protože všechny modely značky veškeré emisní nařízení splňují.

Jenomže nejde o žádnou novinku. Opel je vyšetřován už od letošního léta, kdy německé ministerstvo dopravy poprvé nahlas oznámilo své podezření z machinací s emisními testy. Nicméně i tehdy si značka stála za svým a tvrdila, že všechny normy splňuje a že obvinění nejsou pravdivá.

Na výsledky vyšetřování a případné očištění značky od tohoto obvinění si budeme muset ještě nějakou dobu počkat, ale už dnes je jasné, že Opel minimálně jeden problém přiznal, a to svolávací akcí na modely Insignia, Zafira a Cascada. Až 100 000 těchto modelů bude muset do servisů na přezkoumání toho, jestli nemají nainstalovaný software, který by reálné emise auta jakkoliv upravoval. Pokud bude jeho přítomnost potvrzena, musí být auto na náklady značky opraveno.

Dle tiskového mluvčího českého zastoupení značky Opel Martina Hejrala se svolávací akce českých zákazníků (zatím) netýká.