Zní to takřka neuvěřitelně, ale není to tak dávno, kdy se auta místo milionu různých segmentů dělila prostě na malá, střední a velká. Do té doby jistě spadá Opel Corsa B, tedy malý městský společník. I když v současné době je na trhu už její pátá generace, my se vrátíme v čase a podíváme se na generaci druhou.

Ta už má své odslouženo a jen málokdy na silnici potkáte kousek v pefektním stavu. Jenže právě jedna taková, lehce jetá, se dostala do rukou německému Auto Bildu, jehož redakce se rozhodla ji zcela přestavět. Základem se stalou auto s čtvrt milionem najetých kilometrů, bez platné STK a ve třídvéřovém provedení. A pánové z Auto Bildu se rozhodli, že z ní udělají SUV křížené s kabrioletem.

Hodně se řezalo, hodně se měnilo, hodně se měřilo a výsledek je svým způsobem ohromující. Corsa dokonce dostala 19 palcová kola z Porsche Panamera, která několikrát převyšují její hodnotu. 🙂 Tohle video můžete brát také jako návod na to, jak trávit dlouhé zimní večery. Nám se ten nápad líbí, zejména pro svou odvahu. 🙂