Opel Ampera: Baterie upraveny proti vzplanutí

Autor: Pavel Srp - 6. 1. 2012


Opel včera zveřejnil vylepšení svého revolučního elektromobilu Ampera, které sníží riziko vzplanutí baterií i po dlouhé době od těžké havárie vozu.

Už v loňském roce získala Ampera maximálních pět hvězdiček v náročných bariérových testech Euro NCAP. Dnes zveřejněná vylepšení zahrnují především úpravy struktury vozu a modifikaci systému chlazení baterií, které jsou tak nyní ještě lépe chráněny i při velmi těžkých nárazech do boků vozu.

Hlavní úpravy jsou následující:

  • Zvýšení pevnosti nosné struktury vozu
  • Doplnění čidla, které monitoruje množství kapaliny v zásobníku média chladicího systému akumulátorů
  • Doplnění zásobníku kapaliny chladicího systému akumulátorů o speciální přírubu v horní části nádržky, která snižuje riziko přeplnění rezervoáru

 

„Ampera byla vždy naprosto bezpečným vozem. Nyní mají naši zákazníci ale ještě více klidu a jistoty, že nehrozí žádné riziko ani řadu dní či týdnů po těžké havárii,“ říká Karl-Friedrich Stracke, šéf automobilky Opel.

Potřebné úpravy u vozů již odeslaných z USA, kde se Ampery vyrábějí, budou provedeny po jejich „příjezdu“ do Evropy. U vozů, jejichž výroba se po vánoční přestávce znovu rozběhne v následujících dnech, budou popsané modifikace začleněny již přímo do výrobního procesu.

Opel plánuje zahájení dodávek Ampery prvním evropským zákazníkům od února, na tuzemském trhu se Ampery objeví již v dubnu.

[nggallery id=179]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru