2023 Barum Czech Rally Zlín

Oficiálním vítězem Barum Czech Rally Zlín 2023 se stal Jan Kopecký. Díky tomu s předstihem získal 10. titul mistra ČR

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Škoda -  20. 8. 2023


Mistrovství ČR v automobilových soutěžích pokračovalo o tomto víkendu v okolí Zlína 52. ročníkem Barum Czech Rally. Z oficiálního vítězství se radoval Jan Kopecký, který na nejslavnější české rally triumfoval již podvanácté, navíc si jednu soutěž před koncem letošní sezony zajistil jubilejní desátý titul českého mistra v rally.

Absolutně nejrychlejší posádkou byli Václav Pech a Petr Uhel. Jeho vůz specifikace WRC jel ovšem na Barum Rally mimo klasifikaci evropského šampionátu ERC. Tento seriál poznal na Barumce svého letošního celkového vítěze, kterým se stal Novozélanďan Hayden Paddon s Hyndai i20 N Rally2.

Přečtěte si také:  Sébastien Loeb pojede závody Extreme E na Sardinii za tým ABT CUPRA XE. Vystřídá Nassera Al-Attiyaha

Jan Kopecký znovu přepisoval historii

Barum Czech Rally Zlín byla i letos součástí mistrovství Evropy, a tak domácí rally špička měla možnost srovnat se se silnou evropskou konkurencí. Mezi velké favority na celkové vítězství patřili od začátku Erik Cais a Jan Kopecký. Prvně jmenovaný letos startuje v mistrovství světa WRC a mistrovství Evropy ERC. Ten druhý se v současné době věnuje výhradně závodění doma v České republice. Jedna věc ale Erika Caise a Jana Kopeckého spojuje – a sice, že usedají za volanty nejnovějších soutěžních speciálů Škoda Fabia RS Rally2, se kterými hájí barvy dealerských týmů Škoda.

Tím úspěšnějším byl nakonec v okolí Zlína Jan Kopecký, který vítězstvím na Barum Czech Rally Zlín 2023 znovu přepisoval statistiky – Barum Rally dokázal vyhrát již 12x, český titul získal již 10x. Díky těmto výsledkům Kopecký jasně vede statistiky českého i světového rally sportu. „Tohle vítězství je pro mého otce, který má dnes narozeniny. A také pro mého syna, který je má za tři dny. Jsem unavený, ale šťastný. Velice děkuji za podporu celému týmu, kterou jsem od něho měl nejenom tady na Barumce, ale i během celé letošní sezony,“ komentoval úspěšný zlínský víkend Jan Kopecký.

Přečtěte si také:  Ford Performance se chystá na Rallye Dakar s Fordem Ranger Raptor T1+

V TOP 10 v cíli Barumky devět vozů značky Škoda

Ve velice dobrém světle se na nejslavnější a zároveň nejtěžší české soutěži předvedli mladí piloti z dealerského programu Škoda. O životní výsledek na Barumce bojoval Adam Březík ze zlínského Samohýl Škoda Teamu. Domácí miláček fanoušků poprvé usedl za volant evoluční specifikace Škoda Fabia Rally2 evo, se kterou do poslední rychlostní zkoušky bojoval o stupně vítězů. Třetí místo nakonec Březík neudržel a se ztrátu 2,9 sekundy na Rakušana Wagnera bral čtvrt místo.

Dominik Stříteský s Jiřím Hovorkou z Auto Podbabská Škoda MOL Teamu dokazovali, že i s první generací soutěžního speciálu Škoda Fabia Rally2 dokážou držet krok nejenom s českou, ale i s evropskou špičkou. Dominik znovu předváděl spolehlivou jízdu a postupně přidával i kvalitní časy.

Zajímavé sportovní výkony se odehrávaly i v rámci bohatého doprovodného programu. Značka Škoda totiž pro své fanoušky připravila dvě velké fan zóny, kde se celé dny závodilo na profesionálních rally simulátorech Škoda RallySim. Kdo neměl chuť nebo odvahu okusit virtuální rally, mohl relaxovat v chillout zóně nebo obdivovat výstavu mapující evoluci soutěžních speciálů Škoda Fabia.

Přečtěte si také:  Audi Sport se zúčastní závodu Baja Aragón. Bere to jako přípravu na Rallye Dakar 2024

Barum Czech Rally Zlín 2023 v cíli

1. V. Pech/P. Uhel (EuroOil Team/Ford Focus RS WRC): 1:53.09,4
2. J. Kopecký/J. Hloušek (Agrotec Škoda Rally Team/Škoda Fabia RS Rally2): +9,1
3. M. Csomś/V.Bán (GM Motorsport/Škoda Fabia Rally2 evo): +23,4
4. S. Wagner/G.Winter (Škoda Fabia RS Rally2): +57,3
5. A. Březík/O. Krajča (Samohýl Škoda Team/Škoda Fabia Rally2): +1:00,2
6. F. Mareš/R. Bucha (ACCR Entry Engineering/Škoda Fabia Rally2 evo): +1:01,0
7. D. Stříteský/J. Hovorka (Auto Podbabská Škoda Team/Škoda Fabia Rally2): +1:09,5
8. E. Cais/I.Bacigál (Yacco ACCR Team/Škoda Fabia RS Rally2): +1:20,2
9. E. Llarena/S.Fernández (Team MRF Tyres/Škoda Fabia RS Rally2): +1:42,7
10. M. Franceschi/A.Malfoy (Škoda Fabia RS Rally2): +1:57,8

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *