Pokud byste hledali téma, které v současné době rezonuje celou společností, pak by to bylo očkování proti koronaviru. Jedni jej chtějí, jiní nechtějí, ale většina odborníků se shoduje na tom, že je to nejspíš jediná cesta, která nás dostane z toho problému, ve kterém jsme. K jeho vyřešení se připojil i jeden z prodejců značky SEAT, konkrétně Pyramida Průhonice, který v rámci spolupráce s Prahou 1 a Nemocnicí na Františku připravil vpravdě velmi speciální verzi SEATu Leon Sportstourer.

Červené kombi na první letmý pohled nevypadá nijak speciálně, ale na druhý je jasné, že má výbavu, jakou asi žádný jiný Leon nemá. Pro potřeby zdravotníků totiž do vínku dostal maják na střechu, ale i do masky a hodně hlasitou sirénu k tomu.

Přečtěte si také:  Test SEAT Leon Sportstourer Xcellence 1.5 TSI (2020)

Do interiéru pak ovládací mechanismy obou záchranářských nezbytností a navíc do kufru také speciální držáky pro přepravu vakcinačních přepravek. Vzhledem k tomu, že zavazadlový prostor má objem 620 litrů, vakcín uveze opravdu dostatek.

Vůz bude sloužit zdravotníkům, kteří jezdí očkovat seniory. Jde o výbavu Xcellence, přičemž pod kapotou je benzinový motor 1,5 TSI s výkonem 130 koní. Přes manuální šestistupňovou převodovku jsou poháněna výhradně přední kola. Ve výbavě krom výše popsaného nechybí parkovací senzory, LED zadní světlomety nebo třeba digitální přístrojový štít s 10,25″ barevným TFT displejem.

Přidat komentář