Vozy značky Hyundai nejsou příliš častými zájmy úpravců – a je jedno, jestli těch soukromých nebo věhlasných společností. Z části za to může asi relativně krátká historie opravdu povedených modelů a z části také asi i nepříliš líbivý design minulých modelů. Když se podíváme na Hyundai z posledních pár let a na vozy z let devadesátých, je to jako bychom srovnávali obtloustlou postarší dámu, která o svůj vzhled příliš nedbá a mladou top modelku.

Ale zpět k dnešnímu článku v němž se nám představí zábavné dvoudveřové kupé Hyundai Genesis Coupé. To pro svou prezentaci použila společnost Vossen Wheels, která si k prezentaci vybírá vždy pouze exkluzivní auta…

Jde již o faceliftované provedení Hyundai Genesis Coupé, které jsme poprvé naživo viděli začátkem roku na autosalonu ve Vídni a před několika týdny v ČR na autosalonu v Brně, má pod kapotou velmi povedený motor V6 3,8 litru. Ten jsme vyzkoušeli v Hyundai Genesis Coupé před faceliftem. Tam však měl pouze 300 koní. Nová verze jich má téměř o pět desítek více.

Upravený vůz dostal nejen nový vzduchový podvozek, který dokáže vůz přiblížit k silnici přesně podle představ majitele, ale hlavně nová kola Vossen CV4 o průměru 20 palců.

-PS-