Obrazem: Volkswagen Touareg po zásahu Wimmer RS

Od Jan Karlík | 1. 6. 2016 0

Volkswagen Touareg nepatří mezi nejčastější objekty zájmu tuningových společností. Přesto se na něj nezapomíná. Posledním počinem je úprava od společnosti Wimmer RS. Udělá z tohoto pouštního afrického SUV zajímavější zboží?

VW Touareg Wimmer RS 3

Vookswagen Touareg i v jeho poslední generaci potkáváme na silnici už nějakou tu dobu. U německých Wimmer RS se rozhodli, že ho ještě trochu zatraktivní. Hlavní pozornost byla celkem pochopitelně zamířena na nejoblíbenější jednotku, vznětový šestiválec o objemu 3.0 litrů. Šestiválcové TDI ve své standardním provedení nabízí výkon 204 koní (150 kW) a maximální točivý moment 450 Nm.

Po zásahu ladičů se tyto hodnoty vyhouply na 240 koní (176 kW) a točivým momentem poskočil dokonce na 712 Nm. Zejména na poli kroutícího momentu je to velmi zajímavé navýšení. I přesto bohužel výrobce dynamické parametry upraveného Touaregu neuvádí. Wimmer nezůstal pouze u čipování motoru, myslel také na podvozek. Pro začátek Touareg obouvá nové disky CH-R od společnosti BBS o průměru 21″. Do terénu jasně ideální volba… :-D Důležitější však bude nový stavitelný podvozek od společnosti KW. Nové jsou tlumiče i péra, myslelo se také na přeprogramování verzí se vzduchovým odpružením.

Závěrem Wimmer RS informoval o úpravě Stage 2, která přinese ještě vyšší výkony. Ta by měla nabídnout 310 koní (228 kW) a točivý moment vrcholící na hodnotě 813 Nm. Zde už to nebude pouze o výměně ECU, na řadu přijde také výměna nejnamáhanějších částí motoru.