Obrazem: TAXI Porsche 911 Turbo S na cestě podél středozemního moře

Autor: Anina Russová - 10. 6. 2014


I když je právě více vidět a slyšet závod Gumball 3000, dějí se i jiné, možná mnohem zajímavější věci. Narazili jsme na jednu velice podobnou akci, která ovšem nemá tolik pozornosti. A je to velká škoda. Závod, který se jezdí od roku 2010 se jmenuje StreetGasm 2000 Challenge. Letošní ročník se jede podél středozemního moře, protíná 7 zemí, je dlouhý více než 3 200 kilometrů a účastní se ho 90 sportovních vozů. Jejich majitelé to ale berou trochu jinak než účastnící Gumballu. Nejde jim o superpárty, drahá letdla a drahé (nebo naopak levné?) slečny. Chtějí si užít cestu přes část zeměkoule, vychutnat si pozornost lidí na ulicích a sluneční paprsky odrážející se od mořské hladiny. Jasně, asi to nebude čajový dýchánek, ale je to prostě evropská a hlavně klidnější verze Gumballu. :) Navíc se před nedávnem jela také přes Českou republiku.

Tuhle cestu si nemohlo nechat ujít asi nejrychlejší taxi na světě. :) Mluvím o Porsche 911 Turbo S v klasickém žluto-černém taikářském provedení. A proč nejrychlejší? Znáte snad taxi, které má pod kapotou plochý šestiválec s dvojitým přeplňováním, výkonem 560 koní a pohonem všech kol? To už by byla hodně zajímavá cesta třeba na letiště.

Obzvlášť dobře vypadá tenhle taxík zaparkovaný mezi Toyotami Prius na klasickém taxikářském stanovišti. Asi bychom dlouho nepřemýšleli, do kterého auta sednout a nechat se odvézt… A co vy? :)

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru