Obrazem: sportovní vozy Kaipan se sešly na náměstí v Českém Krumlově – foto + video

Autor: Pavel Srp -   3. 8. 2014


V sobotu 2. srpna v podvečer se na návštěvníkm českokrumlovského náměstí naskytl velmi zajímavý pohled. U služebny tamější městské policie zaparkovaly sportovní vozy Kaipan a další sportovní vozy jako Caterhamy, Shelby Cobra a nebo K1 Attack. Toto dostaveníčko si tam dali členové Kaipan Clubu ČR, kteří mají o tomto víkendu svůj jihočeský sraz.

Výstava vozů na náměstí v Českém Krumlově byla jen jedním z bodů v programu. V sobotu dopoledne se řidiči utkali při závodech do vrchu na jedné z nedalekých uzavřených silnic. Po závodech zajeli majitelé do Nové Pece, kde vystavili vozy na místních městských slavnostech, odkud putovali právě na českokrumlovské náměstí. Na sraze se ale hodnotily i některé další kategorie jako nejhezčí vůz srazu, nejrychlejší vůz srazu, nejpomalejší vůz srazu či nejvzdálenější účastník srazu.

Kaipan je malý sportovní roadster, který vyrábí malá česká firma sídlící v obci Smržovka. Aktuálně má v nabídce tři modely: Kaipan 14, Kaipan 15 a Kaipan 57 lišící se zejména použitím pohonné jednotky od agregátu Škoda Favorit 1,3 (podle verze 40 – 50 kW), přes Škoda Fabia 1,2 TSI (77 kW) až po Škoda Octavia 1,8T 20V (110 kW).

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *