Statisticky nejnebezpečnější jízda je právě hned ta první! Od dealera domů. Jenže v tomto případě se nebavíme o ťukanci nebo o nějaké menší dopravní nehodě. Nešťastník z Dallasu sice nenaboural svůj McLaren P1 při cestě ze showroomu, ale povedlo se mu to v prvních 24 hodinách. A v případě limitovaného hypersportu se snad ani nedá mluvit o smůle. Já bych hledal strom a provaz…

Nehoda se stala ve středu v 7:40 ráno a její příčina je vyšetřována policií. No, upřímně, zde je asi veškeré vyšetřování úplně zbytečné. „Potom, co se vodič ocitnul na mokré vozovce, ztratil kontrolu nad vozidlem a narazil do svodidel.“ V tomto případě bychom doporučili asi lehčí nohu na plynu a možná se příště podívat do nabídky Porsche, tam je občas nějaký ten výkon posílán i na přední kola.

27 let starému řidiči a o tři roky mladší spolujezdkyni sa naštěstí nic vážného nestalo. Po nehodě byli převezeni do nemocnice, ale hned následující den byli propuštěni. Byť je asi jasné, že automobil byl pojištěný, můžeme jen spekulovat o tom, jak to bude s jeho opravou. Jedná se o první (o kterém se ví) nabouraný kus a tak budeme doufat, že celkový počet hypersportů P1 se tím nesnížil na 374 kusů.