Obrazem: Slavnostní ukončení veteránské rallye 7 Castles Trial

Autor: Pavel Srp -   26. 4. 2015


V pátek odpoledne startovala téměř sedmdesátka veteránů a historických vozidel do letošního ročníku setinové rallye 7 Castles Trial po pražských a středočeských hradech a zámcích. Byla mezi nimi i pětice historických vozů Škoda přímo z továrního muzea automobilky se zástupci čínských médií, ale i vozy jiných světoznámých značek jako například Jaguary, BMW, Porsche, Fiaty, MG a mnoho dalších.

Principem setinové rallye není dojet do cíle co nejrychleji, ale co nejpřesněji. Existují dvě možné časové zkoušky. Při první z nich je pro daný úsek přesně vymezený čas průjezdu, ,při té druhé jde o to, aby byl stejný úsek projetý dvakrát se stejným časem. Pokud se vám ani jedno nepovede přesně – ať už do cíle etapy přijedete dříve či později – bude vám připočtena penalizace v podobě trestných bodů. Ta posádka, která jich bude mít na konci soutěže nejméně, vyhrává.

Letošní ročník se jel od pátku 24. dubna do soboty 25. dubna, měřil přibližně 260 kilometrů a posádky zavedl k takovým památkám jako jsou Vyšehrad, Karlštejn, Křivoklát, Lány a další místa.

V přiložené fotogalerii si můžete prohlédnout auta, která jsme našli v cíli. Pokud byste porovnali startovní či výsledkovou listinu z auty z fotek, pak tam, bohužel, některá z nich nenajdete. Některá auta byla totiž ihned po dokončení 7 Castles Trial naložena na vleky a odvezena opět do garáží. I tak se ale na pražském Strahově sešly nádherné kousky!

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *