Pořád kolem dokola omýláme, že Porsche letos slaví 50 let modelu 911, ale je to ikona, kult a auto, které je prostě a jednoduše to správné Porsche… A ví to moc dobře právě i sama automobilka, takže v tomto duchu probíhala i prezentace na jednom z těch nej amerických Councours d’Elegance v Pebble Beach.

Na stánku byly v popředí první a poslední model 911 společně s novou dravou 911 GT3. Kdybyste zabrousili do útrob, našli byste devět-set-jedenáctky tak, jak šly výrobně po sobě. Nechyběla ani exkluzivní speciální edice oslavující právě 50 let výroby, kterou jsme nedávno utírajíce sliny okukovali v Porsche muzeu ve Stuttgartu.

Nebyla by to ale žádná pořádná expozice, kdyby chyběly i jiné modely. Návštěvníci mohli konečně okukovat hypersportovní 918 Spyder, ale zabrousit také do historie a nechat se vyfotit u 935 “Moby Dick”, 356 a mnoho dalších modelů.

Trochu mě mrzí, že to je tak daleko. Vidět takové skvosty pohromadě je prostě to správné pokoukání… Na další fotky a info se můžete podívat přímo na internetových stránkách Porsche.

-PS-